Батьків дворічної дитини цікавить не тільки те, як пережити кризу трьох років і не зійти з розуму, але і якими іграшками розважати весь рік малюка. Адже всілякі брязкальця і зубогризки можна вже сміливо відкласти на віддалені полиці в шафах, а ось до бейблейдів і бластерів ще якось зарано.
Не варто зливати сімейний бюджет і купувати всі іграшки самостійно. Завжди знайдуться дідусі, бабусі, тітки і дядьки, які із задоволенням захочуть щось подарувати малюкові. Тому не соромтеся вигадувати вішлісти для гостей!
Для чого складати списки бажань?
- По-перше, у вас не буде однакових іграшок. Наприклад, у мого сина два ковчега Ноя. Однак він не грає ні одним.
- По-друге, вдома буде менше непотрібного мотлоху. Якось нам подарували веселку. Син її заплутав за дві хвилини так сильно, що в первісний стан ми зібрати вже не змогли. Так тепер лежить і припадає пилом із надією, що знайдеться людина, яка її розплутає.
- По-третє, у вас не буде іграшок «на виріст». Це такий вид, до яких ваша дитина ще не доросла, а місце на полицях вони вже займають.
- По-четверте, відсутність іграшок, які не подобаються з особливих причин. Буває, що дитина не фанатіє від музичних іграшок або боїться тих, які надто дзижчать.
Які ж іграшки потрібні дворічній дитині для повного щастя?
Учені вважають, що дрібна моторика впливає на розвиток мови. Тому дворічному малюкові необхідно подарувати те, що допоможе в цій справі. Це може бути:
- кінетичний пісок;
- тісто або пластилін;
- пальчикові фарби;
- мозаїка;
- водні розмальовки;
- наклейки;
- конструктори.
Кожній дитині потрібен індивідуальний підхід. Хтось любить малювати, хтось клеїти, а хтось взагалі і дня не уявляє без пластиліну. Мій син Матвій може півгодини грати кінетичним піском, будувати вежі, перевозити його машинками з однієї точки в іншу. Але ось, наприклад, змусити його зібрати мозаїку – це випробування і для мене, і для нього.
Розвиваємо логіку та уяву
Конструктори найкраще сприятимуть розвитку фантазії та вмінню вибудовувати причинно-наслідкові зв'язки. Звичайно, можна придбати вже готові варіанти Lego і Megabloks – піцерія, стайня, аеропорт, зоопарк. Це дуже спростить завдання батькам. Але найкраще дарувати стандартні набори з деталями і вже разом із дитиною фантазувати, створювати нові будинки, придумувати дивовижних звірів.
Подарувати дворічному малюку можна різноманітні пазли. Окрім звичайних, в асортименті є також дерев'яні або музичні. Наприклад, моєму синові дуже подобаються музичні рамки-вкладиші. Дитину радує не тільки той факт, що він поклав звіра на правильне місце, але і почув, які звуки вимовляє тварина.
Їхали ведмеді діти на велосипеді
Із двох років до трьох дитина активно починає опановувати нові види транспорту.
Тому сміливо можете дарувати щось із цієї категорії. Це може бути:
- самокат;
- велобіг;
- триколісний велосипед;
- толокар;
- електромашинки.
Тут уже все залежить не тільки від фантазії батьків, але і від фінансової можливості. Наприклад, великі машини з дистанційним керуванням дуже приваблюють малюків. Але чи варто їх купувати? На день народження Матвія бабуся з дідусем дуже хотіли подарувати йому таку машину. Але як тільки зайшли в магазин і включили її, то малюк застрибнув на коліна і розплакався. Він злякався гучної музики і взагалі навіть не сів за кермо. Так що перш, ніж купувати такі дорогі речі, подумайте де будете їх зберігати і як відреагує дитина на ваш подарунок.
Мамо, мені потрібен барабан!
Дворічних дітей цікавлять музичні іграшки. Подарувати дитині можна і барабани, і гітару, і ксилофон, і синтезатор. Головне, щоб у батьків не розірвалися перетинки від какофонії. Мій син любить не тільки натискати на клавіші, але при цьому ще зворушливо щось підвивати в мікрофон. А ось барабани нам довелося навіть заховати на час.
P.S.
Дворічка – це вже маленька людина зі своїми потребами, поглядами і смаками. Тому не лінуйтеся і пізнавайте свого малюка кожен день. Запитуйте, що йому цікаво, що його надихає і приносить радість. Адже таким, як сьогодні, він уже не буде ніколи!

Автор статті: Імамова Олеся