Статті

14.08.2018

2026

Пазли для дітей різного віку

Пазли для дітей – дуже цікаве заняття, а ось для батьків іноді таке захоплення перетворюється на справжню катастрофу. Адже розсортувати потім всі ці пазлики в необхідні коробочки, нічого не сплутавши, – це та ще робота.

пазли для дітей

Моєму синові тільки два, але, коли він просить кілька наборів пазлів одночасно, у мене починається паніка. І, зауважте, пазли відповідають його віку, тому вони великі і їх мало. А що вже батькам п'ятирічок робити ...

Перевага пазлів у розвитку дітей

Є в збиранні пазлів, звичайно ж, незаперечні переваги.

 • Для найменших:

 1. учать володіти своїми руками (вміння брати дрібні деталі);
 2. знайомлять із довкіллям.

 • Для дітей від 1 до 3 років:

 1. розвивають дрібну моторику;
 2. допомагають відрізнити частину від цілого, мислити логічно;
 3. заспокоюють і роблять дитину більш посидючою.

розвиваючі пазли для дітей

 • Для дітей від 3 до 7 років:

 1. учать мислити категоріально;
 2. розвивають фантазію;
 3. розширюють кругозір;
 4. готують руку до письма.

Пазли на будь-який смак: чорні, білі, червоні і навіть в крапках

Новоспечені батьки можуть навіть не підозрювати, що для дітей до року теж є пазли. Тільки вони дуже великі та м'які, а ще на них приємно просто полежати або пограти з улюбленими іграшками. Мова про килимки-пазли. У великому пазлі є ще і серединка в формі літери, цифри, тварини або предмета, яка з легкістю виймається для навчання малюка.

М'які пазли для дітей (бебі-пазли) можуть бути хорошим способом весело провести час. Зазвичай, вони дуже великі і мають дві або три деталі. У такому віці дитина тільки вчиться координувати свої рухи, тому важливо вибирати набори з великими картинками. Так малюк у грі вивчить назви тварин і основні предмети побуту.

м'які пазли для дітей

А що ви знаєте про види пазлів?

Із двох років зацікавлять дерев'яні пазли для дітей. Сміливо за допомогою дерев'яних рамок варто розповідати малюкові про квіти, геометричні фігури, тварин і навіть про Казки. Дворічна дитина вже з легкістю може правильно розставити героїв на свої місця.

дерев'яні пазли

Магнітні пазли підійдуть для дітей 3-4 років. Дитина в цьому віці вже не тільки розрізняє героїв мультфільмів, а й відтворює сюжет. Такі пазли надають динамічності грі, адже за допомогою легкого пересування деталей персонаж ніби оживає в руках малюка. Крім того, пропонуйте навчальні пазли про природу, професії, пори року і т.д.

Збирати пазли для дітей може бути звичайним заняттям або перерости в справжнє хобі, яке навчить дитину посидючості і уважності. Із 5 років у дітей вже є свої уподобання щодо книг і мультиків. Тому вони з легкістю можуть збирати тематичні пазли з улюбленими героями. Із 1 року до 5 кількість деталей суттєво збільшується. Якщо бебі-пазл складається із 2-4 деталей, то пазл п'ятирічки становить від 30 і до 120 елементів.

Діти 6-7 років можуть зібрати вже цілком собі пазл-репродукцію картини Моне. Що вже там говорити про звичайні класичні варіанті?! Якщо у вас вже є пазли з усіма героями улюблених мультиків, то запропонуйте дитині 3-D пазл. І нехай збирає вечорами як юний інженер Ейфелеву вежу або Букінгемський палац.

3-Д пазли

Пазли – чудовий спосіб відволіктися і розважитися

Батькам важливо заохочувати інтерес дитини до пазлів, адже таке проведення часу заспокоює і розслабляє, тренує дрібну моторику і розвиває фантазію. Також ви або старші брати-сестри можете допомогти в цій справі, що зробить заняття ще більш сімейним. Але, щоб вам не довелося після таких ігор ще півроку вимітати з-під диванів деталі пазлів, варто дитину привчити до порядку.

збирати пазли для дітей всією сім'єю

Ось кілька умов, які допоможуть організувати роботу з пазлами.

 1. Окреме місце (це може бути окрема кімната, куточок, стіл або шматочок не застеленої підлоги). В ідеалі – стіл із великою поверхнею.
 2. Зручний стільчик. Іноді збирання пазла вимагає багато часу, тому важливо, щоб дитина сиділа рівно і їй було комфортно.
 3. Приємне освітлення.

І бонус для батьків

Золоте правило – після закінчення роботи всі деталі повинні бути в коробці, незалежно від втоми і не зацікавленості дитини. Важливо зберігати оригінальну упаковку.

 • По-перше, так ви з легкістю зможете знайти пазл.
 • По-друге, вам не доведеться згадувати в який пакетик ви його поклали.
 • По-третє, всі деталі будуть в одному місці і не розгубляться. А вам не потрібно буде діставати їх із несподіваних місць і слухати крики шестирічного сина, що в пазлі «Фіксіків» у когось немає ока.

Батьки, не панікуйте! Придбайте уже нарешті дитині пазли зі «Герої в масках» і «Мінні Маус», які вони так давно хотіли. Але не забудьте про наші поради, інакше довго вам доведеться шукати загублену, але таку суперважливу відсутню деталь.

Автор статьи


Автор - Имамова Олеся