А пам'ятаєте, як ми поспішали зі школи дивитися мультфільм «Черепашки-ніндзя»? Це було в лихі 90-ті і більш спокійні «нульові». Ми були дітьми і підлітками, напам'ять знали імена зелених мутантів з каналізації Нью-Йорку.
Герої анімації і ніндзя-черепашки іграшки — здавалися мені ровесниками. Потім я дізнаюся, що вони старші за мене на 5 років — вперше комікс з'явився в 1984 році. А в цьому році святкуватимуть ювілей — 35 років!
Тепер наші діти включають розумні телевізори або просто на смартфоні дивляться історії героїв нашого дитинства. Вони випрошують у нас іграшкових зелених мутантів. А ми, діти з 90-х, які тільки могли мріяти про такий вибір, з радістю біжимо в «Будинок іграшок» за фігурками «Черепашок-ніндзя».
«Черепашки-ніндзя»: історія героїв
Як і все геніальне, «Черепашки-ніндзя» з'явилися просто. Двоє друзів ̶ художники Кевін Істмен і Пітер Лерд ̶ вирішили створити пародію на тоді відомі в США комікси «Шибайголова», New Mutants і Ronin. Людям новинка сподобалася, довелося малювати далі.
Спочатку персонажі були чорно-білими з червоними пов'язками, але потім автори вирішили урізноманітнити образи героїв кольоровими аксесуарами, за якими ми їх будемо розрізняти пізніше.
Рафаелю, Донателло, Мікеланджело, Леонардо, Сплінтеру і Шреддеру присвятили 1 серіал, 5 мультсеріалів, 6 різних серій коміксів, 7 фільмів: 5 художніх і 2 - анімаційні.
Цікавий факт: до мутації герої були простими червоновухими прісноводними черепахами.
Справжній успіх чекав на персонажів не після екранізації коміксу, а після виходу в 1988 році перших іграшок, яким ми присвячуємо наш огляд.
Іграшки в «90-х» і «нульових»
Дістати фігурки «Черепашок-ніндзя» в далеких 90-х було непросто. У щасливчиків, найчастіше, родичі жили в США або Канаді ̶ звідти до нас прибували іграшки. У фігурок рухалися ручки і ніжки ̶ більше родзинок не спостерігалося. Проте, власник героїв улюбленого мультику автоматично ставав популярним в своєму класі і школі. Зараз ситуація докорінно змінилася.
Сучасні іграшки з мультику
Заходиш в «Будинок іграшок» ̶ і очі розбігаються. Для улюблених персонажів з нашого дитинства в магазині не просто полицю виділяють, а цілий стелаж. Тут є все: від простих фігурок до наборів з транспортом. Зброю в героїв можна знімати і міняти на іншу ̶ такого в нашому дитинстві точно не було.
Залежно від захоплень вашої дитини можна підібрати різні фігурки черепашок:
- основна серія — фігурки розміром 10-12,5 см, мають рухливі кінцівки;
- колекційні моделі — це фігурки для справжніх цінителів коміксу, їх висота приблизно 15 см;
- серія XL — великі черепашки висотою 28 см з набором додаткових аксесуарів, які можна заховати в панцир;
- м'які іграшки — з ними любителям мультика зручно спати;
- набори з транспортними засобами — справжній скарб для фанатів мультфільму і машинок;
- екіпірування для рольових ігор — тут є маски і зброя для справжніх воїнів.
Всі набори виконані з якісних матеріалів, тому вони «виживуть» в будь-яких битвах. Ціни — приємні. Можна знайти іграшки від 300 гривень. Якщо ваша дитина ще не захоплюється «Черепашками-ніндзя», побалуйте свого внутрішнього малюка і купіть йому набори, про які він в дитинстві міг тільки мріяти.

Автор статті: Тоня Ісай