Ідею повноцінного та своєчасного розвитку дитини нині підтримує більшість батьків. Проте усім відомо, що малим дітям важко всидіти на одному місці й зовсім не просто стримувати увагу на чомусь одному тривалий час. Тож як бути у цій ситуації й навчити малюка посидючості та увазі непомітно й ненав'язливо? Звичайно, за допомогою гри! Грати люблять усі дітлахи без винятку, саме тому головне завдання батьків — всіляко заохочувати й стимулювати ігровий процес, беручи в ньому безпосередню участь.
Однією з кращих розвивальних іграшок для малюків вважається дитячий конструктор, адже він складається із яскравих різнокольорових деталей, які неодмінно сподобаються будь-якій дитині. Дитячі конструктори — це не лише захоплива гра, а й тренажер, який знайомить малюка з кольорами, формами та симетрією. До того ж при правильному використанні, конструктор із легкістю може замінити дитині деякі іграшки, адже з нього можна побудувати гараж для машини, будиночок для ляльок та й навіть величезний космічний корабель!
Який конструктор обрати, щоб гра приносила користь, розвивала та була цікавою?
При виборі конструктора важливо обирати той, який максимально відповідає віку малюка й особливостям дитячої психіки. Для малих дітей підійдуть набори з великими деталями, оскільки під час гри дітлахи часто намагаються спробувати все на смак. З віком розмір деталей потрібно зменшувати, адже занадто легкий конструктор не виконуватиме розвивальних функцій, а складний — не викликатиме інтересу.
Усі ці особливості врахували виробники перших конструкторів для малюків — Mega Bloks. Цей бренд належить американській компанії Mattel (лідер на світовому ринку іграшок) та є частиною відомого бренда для малюків — Fisher-Price. Він існує вже декілька десятків років й відповідає найвищим вимогам та стандартам якості. Конструктори орієнтовані на дітлахів віком від 1 року, саме тому їх великі кубики так легко хапати маленькими ручками. Усі деталі Mega Bloks поєднуються між собою та надають великі можливості для розвитку координації рухів, оскільки всі кубики сконструйовані таким чином, щоб забезпечити їх легке з'єднання й роз'єднання.
Дитячі коструктори мають безліч переваг, а також змалечку вчать дітлахів конструюванню, яке позитивно впливає на розвиток дитини. Поговоримо про це детальніше.
Дрібна моторика — малюки до року вже із задоволенням грають в кубики, складаючи прості конструкції. Поєднуючи деталі, дитина працює пальчиками, щоб зібрати все докупи, а згодом — розібрати. Це тренує координацію рухів, спритність рук та роботу кисті, на що першочергово слід звернути увагу батькам. При цьому дорослим не варто боятися, що гра приведе до неприємної ситуації, адже виробники Mega Bloks усе передбачили. Діти можуть самостійно брати кубики й переставляти їх, поєднувати й створювати різні конструкції. А ще усі набори можна компонувати між собою, що дарує широкий простір для фантазії.
Розвиток мовлення – розвиваючи моторику рук, дитина автоматично розвиває мислення та мову, адже центри мозку, які відповідають за ці дії, розташовані поруч. Окрім того, граючись разом із батьками конструктором, дітлахи вивчають нові слова: назви кольорів, форм, споруд, а іноді навіть літери, цифри та назви тварин, які зображені на його деталях. Так, разом з конструктором «Музична ферма» від Mega Bloks маля може вивчити домашніх тварин та їх звуки, а «Музичний паровозик» та «Поїзд із літерами» познайомить з англійським алфавітом. При цьому дитина буде вчитися будувати прості речення, просячи дорослого дати їй якусь деталь чи звертаючись за допомогою.
Логічне мислення — для того щоб зібрати те, що зображено на малюнку, чи побудувати щось своє потрібно правильно об'єднати деталі. Для цього необхідно подумати, уявити предмет й зрозуміти як це зробити. Ці дії розвивають логічне мислення дитини.
Креативне мислення — реалізуючи власні ідеї у збудовані об'єкти, дитина розвиває фантазію. Це допомагає малюку навчитися формувати власну думку, добувати й застосовувати отримані знання. Такі діти у дорослому житті швидко реагують на проблемні ситуації, легко знаходять правильний та іноді нестандартний вихід.
Розвиток уяви — портативний «Розвивальний столик» від Mega Bloks має різнокольорові колії, арки для пригод та елементи з цікавими формами й наклейками, тож з його допомогою можна побудувати безліч цікавого – неймовірну споруду, казкового героя, чарівний світ, що неодмінно сприятиме розвитку дитячої уяви.
Увага, терпіння, посидючість та самодисципліна — складаючи конструктор, дитині доведеться пережити невдачі, пов'язані з крахом конструкцій, та бути наполегливою, відбудовуючи все спочатку. Це допоможе розвинути в ній прагнення до вдосконалення. Неспокійні, занадто активні діти під час гри з конструктором освоюють посидючість, що допомагає їм стати більш сконцентрованими. Завдяки грі з конструктором малюк також отримує цінну навичку — самодисципліну, яка неодмінно знадобиться у подальшому житті.
Соціалізація — часто діти бувають недостатньо комунікабельними, боязливими й замкнутими. Спільне будівництво вчить малюка ділитися та знаходити спільну мову з однолітками. Так, збираючи деталі конструктора разом, діти спілкуються між собою, вчаться домовлятися, співпрацювати та йти на контакт. Це дозволяє їм опановувати навички спілкування. Для цього ідеально підійдуть конструктори Mega Bloks у мішечках із різною кількістю деталей — 60, 80 або 150 — їх так багато, тож вистачить усім!
Велика моторика — існують нестандартні конструктори, які не лише розвивають уяву та дрібну моторику дитини, а й координацію ніг. Так, машинка-крокодил «Катайся та збирай кубики» (арт. GFG22) від Mega Bloks неодмінно сподобається будь-якому малюку, адже поєднує у собі машинку для прогулянок, ківшик для прибирання кубиків й сам конструктор! Варто лише посадити дитину на машину — і можна збирати кубики, а потім дістати їх із контейнера й починати захопливе будівництво. Також у розвитку великої моторики у нагоді стануть такі конструктори, як візок-каталка «Сортуємо кубики» та «Переносна валізка з конструктором» від Mega Bloks, їх можна брати з собою на прогулянку й так легко возити за собою!
Дитячі психологи довели, що образні ігри сприяють набуттю навичок, які необхідні для адекватного сприйняття навколишнього світу. Саме тому гра з конструктором — це не лише цікава забавка, а й чудовий помічник, який допомагає корегувати поведінку та прищеплювати потрібні вміння. Окрім того, конструктор – це чудовий інструмент для об'єднання родини, адже він миттєво ладний захопити у дивовижний світ фантазій тат, мам, бабусь та дідусів. Варто лише увімкнути уяву – і звичайна гра перетвориться на захопливе навчання!
Автор статті: Алова Олена