За час перебування з дітлахами здебільшого вдома зіграно в усі настільні ігри таку кількість разів, що правила відлітають від зубів краще, ніж таблиця множення. Ми вас розуміємо, бо й самі такі. А тому пропонуємо 12 нових креативних способів гри в UNO, які зроблять ваші ігри веселішими та довшими! Завдяки новим способам гри UNO Гольф, UNO Ляпанець та UNO Великі ручки — насолоджуватися процесом гри можуть усі покоління родини одночасно!
Розпочати пропонуємо з нагадування класичних правил для тих, хто вперше знайомиться з грою в UNO. Отже, до колоди класичної версії гри UNO входять 112 карт чотирьох кольорів (синій, жовтий, червоний та зелений) з номерами від нуля до дев’яти. Також є бонусні карти: «Візьми дві», «Зміна напрямку», «Пропусти хід», «Замов колір», «Візьми чотири» та 4 шалені карти: 1 шалена карта – «Обмін картами» та 3 пусті шалені карти, для яких можна вигадати власні правила гри.
Як грати в Уно — 12 варіантів гри
На початку кожен з гравців тягне 1 карту з колоди, аби обрати людину, яка роздає усім гравцям по 7 карт і перевертає верхню карту з колоди. У свій хід кожен гравець повинен покласти в колоду карту, яка співпадає з верхньою за кольором, цифрою чи дією. Шалені карти можна викладати на будь-яку карту. Проте картою «Візьми чотири» можна користатися лише у випадку відсутності інших можливостей для ходу.
Головне правило гри, що й дало їй назву: кладучи у гральну колоду передостанню карту з рук, гравець повинен вигукнути «УНО!». Якщо він не встигає цього зробити або хтось із суперників вигукує «УНО!» замість нього, він має взяти з банку 2 карти і продовжити гру.
Раунд гри завершується тоді, коли в одного з гравців закінчуються усі карти. Після цього всі учасники рахують бали за усі карти, які у них залишилися. Гравці додають бали і зараховують на рахунок того, хто першим закінчив гру, або кожен зараховує бали на власний рахунок.
За першим методом підрахунку перемагає в UNO той, хто першим назбирає 500 балів, а за другим — програє той, хто першим назбирає 500 балів.
Тепер, коли ви знаєте усі тонкощі гри в UNO — пропонуємо зіграти за новими правилами.
UNO Секретик
В грі UNO є секрет! На початку гри всім видається 1 карта, яку учасники кладуть перед собою рубашкою до гори. На цю карту можна подивитися, але вона повинна залишатися обличчям донизу протягом всієї гри. Саме вона стане останньою карткою, якою потрібно зіграти, щоб перемогти в раунді. Гра триває, як завжди, поки один гравець не позбудеться всіх карт у своїх руках. Гравці кричать «UNO», щоб вказати, що вони перейшли на останню карту — «секретну». Для перемоги вони мають позбутися секретної карти. Якщо секретною картою неможливо зіграти в свій хід (або це не дика карта), потрібно витягнути карту із колоди і продовжувати грати. Гравець, котрий позбувся всіх карт, включаючи секретну, першим — перемагає!
UNO Дика карта +1
Відповідно до назви, коли ви граєте «Дикою картою» й обираєте колір, ви можете покласти одну карту обраного кольору поверх дикої! Зазвичай доводиться чекати ціле коло, а тепер можна позбутися карти негайно!
UNO Ляпанець
Руки долучаються до гри! З цим правилом ви граєте в UNO як зазвичай, за винятком випадків, коли хтось грає такою самою картою, що й попередній гравець (наприклад, червона 2 на червону 2), всі навипередки плескають долонею по колоді (дають ляпанець). Після того, як ви дали ляпанець колоді, тримайте на ній свою руку, адже останній гравець, який плесне долонею по купі, повинен витягнути дві штрафні карти!
UNO Тягни далі
Зазвичай, коли у вас немає картки в руці для гри, ви берете одну карту з колоди, й у разі невдачі хід переходить наступному гравцю. Але з цим правилом вам потрібно тягти далі, поки ви не витягнете карту, якою можна зіграти. Пощастить з першої спроби? З п’ятої? З десятої?! Щоб дізнатись, вам доведеться продовжувати тягти.
Маленькі ручки UNO
Ні, для цієї гри вам не потрібна додаткова пара рук, просто кожен учасник починає гру з трьома картами в руці (замість звичайних семи). Гра стане швидкою та динамічною, тому будьте готові кричати «UNO», коли у вас лишиться остання карта!
UNO Великі руки
Для UNO великі руки означають більше розваг. Гравці отримують по 12 карт кожен. Решта правил не змінюється. Гра стане довшою, але тим цікавіше буде визначити переможця!
UNO Швидка гра
Це правило зробить гру блискавично швидкою! Граєте як завжди, але в будь-який час, якщо у будь-кого з гравців є карта, що повністю співпадає з останньою картою (жовта 7 на жовтій 7), гравець може позбутися її негайно, навіть якщо це не його черга. Позбуватися карт можна до тих пір, поки ніхто не матиме абсолютно аналогічної карти на руках, а гру продовжить той гравець, чий хід перервали (головне — не забути хто це був).
UNO Примноження
Подвоєння, потроєння й почетверіння — у цій версії переважають примноження. Грають, як зазвичай, але в будь-який момент, коли у гравця є кілька карт з однаковим значенням, ними можна зіграти разом. Позбудьтесь усіх своїх 8-ок одразу; зіграйте двома картами «Пропусти хід» або трьома «Візьми 2». Ну, ви зрозуміли, як можна грати...
UNO Гольф
Головна мета справжньої гри в гольф — отримати найменше балів, те ж саме потрібно робити, граючи в UNO Гольф. Після кожного раунду у всіх гравців, крім переможця, на руках залишаються карти. Порахуйте ці карти та запишіть їх кількість на окремому аркуші паперу. Наприклад, Коля виграє раунд, а Валя має три карти в лівій руці, тож ви записуєте три карти для Валі. Й робите те саме для всіх інших гравців, крім Колі, а потім розпочинаєте наступний раунд. Продовжуйте грати, і коли будь-хто з гравців назбирає 50 карт, потрібно визначати переможця. Це гравець з найменшою кількістю зібраних за усі раунди карт.
Перевідне UNO
Будьте готові передати далі! Якщо хтось грає на карту «Візьми 2», зазвичай потрібно взяти дві картки, і продовжити хід. Але якщо у вас в руках також є карта «Візьми 2», ви можете «перевести» її на наступного гравця, просто поклавши на попередню карту. Тепер наступному гравцю треба брати чотири карти через «перевідного». Якщо у третього гравця по колу є карта «Візьми 2», то можна продовжити «переводити» далі — і наступний гравець повинен взяти шість карт! Переведення може продовжуватися до тих пір, поки у одного гравця не буде карти «Візьми 2» для продовження гри, і він не повинен буде взяти накопичені карти. Ви також можете «переводити» карти «Візьми 4» — начувайтесь!
UNO Передай назад
Агов, там позаду, ловіть! Коли хтось грає перед вами картою «Візьми 2», якщо у вас є карта «Зміни напрямку гри» відповідного кольору, використавши її ви повернете «штрафні» карти на попереднього гравця! Тепер той, хто зіграв картою, може отримати власний «штраф»!
UNO Передай далі
Карта «Пропусти хід» ще ніколи не була такою вигідною для гравців. Якщо хтось грає проти вас картою «Візьми 2», а у вас в руках є карта «Пропусти хід» відповідного кольору, ви можете передати «штраф» наступному гравцю! Наступний гравець повинен буде взяти дві карти, якщо у нього немає карти «Пропусти хід» (будь-якого кольору), якою можна зіграти; в цьому випадку можна передати «штраф» наступному гравцеві і так далі, поки гравець без карти «Пропусти хід» на руках не візьме дві «штрафні».
Сподіваємось, вам сподобались нові правила. Яке ви вважаєте найкумеднішим, а котре найважчим? Діліться з нами!
Автор статті: Анна Познякова