Фантазія дітей безмежна, а завдяки ліпленню кожен малюк може втілити в реальність найнеймовірніші образи та створити повноцінний світ для гри. Знайомлячись із новим видом творчості, дитина напевно не відразу зможе створювати складні фігури, тому разом ми ліпимо із пластиліну для дітей спочатку прості, базові форми, а потім тварин, мультиплікаційних героїв, динозаврів тощо. У цій статті розглянемо особливості самого матеріалу та познайомимося з кращими наборами для дозвілля та розвитку дитини.
Переваги пластиліну
Він користується неймовірною популярністю завдяки тому, що:
- чудово підійде як для старту дитячої творчості, так і для створення деталізованих та складних об’єктів;
- дуже м’який, легко піддається будь-яким змінам у формі, а також не потребує додаткового розминання;
- не містить токсичні речовини, тому є безпечним для дітей та дорослих;
- дає змогу легко змішувати кольори для отримання нових яскравих відтінків;
- не має неприємного запаху;
- підходить для багаторазового використання;
- не бруднить руки.
Ліплення пластиліном із дітьми: познайомте малюка з матеріалом для творчості
Пластилін — безпечний та доступний засіб для дитячої творчості. Уже з 1 року малюки можуть створювати кумедні об’єкти з допомогою пластичної маси. Освоївши базові форми, дитина дошкільного віку здобуває необхідні навички дрібної моторики та почне активно виявляти свої творчі погляди, створюючи власні унікальні фігурки.
Як зацікавити дитину ліпленням із пластиліну?
- Сідати й ліпити самим. Для малюка його батьки — приклад для наслідування. Якщо дитина побачить, що мамі вдалося створити м’ячик, гусеницю, жабку, вона теж неодмінно захоче спробувати;
- Під час прогулянок, у гостях, у закладах звертати увагу дитини на статуетки, фігурки та скульптури. Побачивши, що малюк зацікавився тим чи іншим об’єктом, можна запропонувати відтворити його з допомогою пластиліну. Подібне заняття надасть змогу розвинути пам’ять і креативний підхід, адже дитина, напевно, створить щось незвичайне, втіливши своє унікальне бачення;
- Допомагайте малюкові, спрямовуйте його та хваліть. Працювати з пластиліном дуже просто й у разі виникнення складнощів у маленького скульптора зі створенням тієї чи іншої деталі, завжди можна вийти із ситуації та відрізати потрібний шматочок бруска, розім’яти та розкатати пластилін, виправивши помилку.
Варто також зацікавити дитину створенням персонажів улюбленого мультфільму, які стануть повноцінними іграшками та надасть змогу їй сформувати свій сюжет із яскравими подіями.
Що можна зліпити із пластиліну з дитиною, а що не можна? Усе залежить від побажань малюка. Єдиним обмеженням є фантазія, а завдяки гнучкості та податливості матеріалу втілити в реальність вдасться найнеймовірніші ідеї.
Популярні набори та види матеріалів для творчості
Набір пластики «Поліцейські авто» мають чималий попит, адже в ньому є все необхідне для продуктивного ліплення, та й сама дитина без проблем розбереться з усіма деталями.
Сам процес дуже простий:
- Потрібно взяти прямокутний брусок відповідного кольору і зробити спеціальні поглиблення, позначаючи капот, колеса, фари та інші деталі поліцейської машини;
- Після цього необхідно з допомогою сірника намітити з напівкруглі контури й розкатати бруски кольорів, що залишилися. Рекомендується використовувати пластиковий стек, що йде в наборі;
- Потім важливо зліпити всі деталі транспортного засобу та акуратно приєднати їх до відповідних поглиблень;
- Упаковку можна з легкістю використовувати як ігрову панель.
Бажано скористатися представленою в комплекті інструкцією або подивитися навчальні уроки від досвідчених умільців.
Маса для ліплення Addo Cotton Cloud вважається ідеальним рішенням для дітей віком від 5 років. Продукт має приємний аромат, не забруднює руки та одяг, а також відрізняється неймовірною еластичністю, даючи змогу створювати яскраві фігурки. Компанія Genio Kids представляє повітряний пластилін Fluffy для активного дозвілля, адже він плаває на поверхні води, підстрибує ударяючись об землю й ніколи не засихає. Вироби з пластиліну з дітьми не втрачають свою форму з часом, тому готові фігурки можуть використовуватися як об’єкти колекціонування та демонстрації талантів малюка.
Набір для ліплення «Даша-мандрівниця 2» дає змогу з коржика зеленого кольору зробити улюбленого персонажа — ігуану Іса. Для цього потрібно скачати овал і прикріпити всі необхідні частини, включно з хвостом, лапки тощо. З набором для ліплення «Герої Щенячого Патруля» можна створити персонажів улюбленого мультфільму своїми руками. Насолодитися процесом можна всією сім’єю, адже допомагаючи малюкові в його захопленнях, батьки стають ближче до дитини. Еластична маса легко мнеться, не бруднить тканину й може використовуватися безліч разів. Саме заняття не вимагає особливих зусиль, адже спочатку ліпимо із пластиліну з малюками героїв мультфільму чи казки, а потім здобуваємо дивовижний результат.
Набір для ліплення «Прибульці» від ЛІПАКА ідеально підійде для шанувальників різноманітності, адже за його допомогою можна створити понад 20 видів кумедних інопланетян. Немає необхідності шукати ідеї для ліплення з пластиліну з дітьми, адже інструкція та спеціальний додаток Hey clay дають змогу надихнутися запропонованими варіантами. Матеріал дуже еластичний, не пахне, не забруднює руки та одяг, а також має досить густу консистенцію. Властивості не змінюються навіть під впливом прямих сонячних променів та температурних змін, тому можна ліпити із пластиліну з дітьми навіть на вулиці.
Також багато батьків вибирають для своїх малюків тісто для ліплення. Воно дуже придатне для творчості та дасть змогу створити, наприклад, кумедного слоника.
Сам процес дуже простий:
- Для початку потрібно зліпити саме тіло, скатати витягнуту кульку;
- Важливо не забути та зліпити чотири ніжки у вигляді товстих ковбасок;
- Хоботок зліпити нескладно, а для отримання вушок треба скатати кілька плоских коржів;
- Очі ліпляться завдяки поєднанню білого та чорного матеріалу, а хвіст може бути практично будь-яким;
- Наступний етап полягає в комбінації всіх підготовлених елементів, причому для початку необхідно до тулуба приєднати ніжки, потім хобот, вуха, хвіст та очі.
Повітряний пластилін також має великий попит, різнокольорова маса складається з води, барвників і полімерів. Готові фігурки не тонуть у воді, а за кімнатної температури застигають. У результаті виходять тверді витривалі іграшки, зроблені своїми руками. Повітряний, як і кульковий пластилін не прилипає до поверхонь, одягу й рук. Згаданий варіант легко мнеться, оскільки виготовлений з екологічно безпечних кульок пінопласту та гліцерину. Набори пластики абсолютно безпечні для здоров’я та представлені у величезній різноманітності, тому можна підібрати продукти як для дівчаток, так і для хлопчиків. Після отримання повністю готового виробу його можна запекти в духовці для фіксації форми та підвищення міцності.
Вибираючи подарунок для дитини на свято, варто звернути увагу на набори для ліплення з гіпсу. Подібне заняття не тільки позитивно впливає на координацію рухів, а також дає змогу залучити під час діяльності обидві півкулі мозку. Варто зазначити, що робота з гіпсом або пластиліном допомагає розвинути образне мислення, підвищити уважність та познайомити дитину з особливостями комбінації кольорів та відтінків. До того ж, здобувши чудовий результат, у малюка нормалізується емоційний стан, покращується мова, а також прокидається бажання вчитися далі. Тому ліпимо з пластиліну разом із малюками, розвиваємося й одержимо позитивні емоції!

Автор статті: Олександр Попов