Статті

29.11.2017

10050

Кращі ігри для розвитку логіки

Розвивати логіку у дітей потрібно граючи. Гра сприяє розвитку мови, мислення, уяви. І це, безумовно, хороша новина, адже дитину точно не потрібно змушувати грати, вже щось, а до цієї діяльності малюк готовий завжди. Однак, логічне мислення у дітей не розвивається саме собою, а формується батьками в процесі виховання і спільних ігор, спрямованих на привчання малюка до інтелектуальної діяльності. Діти дошкільного віку повинні вміти робити узагальнення вивченого матеріалу, висловлювати думки, виділяти головне, знаходити причинно-наслідкові зв'язки. Навчити цього дитину допоможуть різноманітні види логічних ігор.

Логічні ігри

Процес гри дає дитині можливість пізнавати світ, приміряти на себе різні ролі, вчить дитину самостійності. Видів логічних ігор безліч, але схожі вони повинні бути в одному:

 • подобатися дітям і викликати бажання в них грати;
 • бути наповнені яскравими і зрозумілими ілюстраціями;
 • мати чітко сформульовані завдання і мати відношення до знайомих дитині предметів і процесів.

Найпоширеніші види логічних ігор

Графічні ігри

Допомагають розвитку уваги і мислення у віці 4-6 років. Це ігри з завданнями, де необхідно:

 • домалювати частини, яких на малюнку бракує;
 • намалювати лінію від точки А до точки Б, від зайчика до морквини, від лисиці до норки;
 • знайти відмінності між предметами або картинками.

Гра настільна Spin Master Шльоп Вуса

Мовні ігри

У дошкільному віці у дитини формується словесно-логічний тип мислення, коли мова виступає інструментом постановки і рішення інтелектуальних завдань. Завдяки мовним іграм дитина формує логічний ряд і вчиться знаходити вірну відповідь, граючи в них дитина вчиться думати і аналізувати. В інтернеті знайдеться маса загадок для будь-якого віку дитини, головне - щоб предмет загадки був дитині знайомий.

Настільні ігри

Зазвичай передбачають участь двох і більше осіб, тому буде чудово, якщо братиме участь вся сім'я. Наприклад, в грі «Пінгвіни на льоду» є цілих 80 сценаріїв, вистачить на все зимові вечори.

А настільна гра IQ-Лінк має п'ять рівнів складності і 120 завдань, для розгадування яких часом доведеться задіяти інтелектуальні ресурси всіх членів сім'ї, адже ігрових місць - 24, а елементів 36.

Настільна гра IQ-Лінк

Шахи - незамінний тренажер логіки, пам'яті, концентрації уваги і абстрактного мислення для дітей від 6-7 років. Шахи вчать дітей думати наперед і аналізувати дії суперника, виробляючи стратегію. Наприклад, можна розглянути новинку - дерев'яні шахи від Spin Master.

Головоломки

Вид інтелектуальних ігор, щиро улюблений дорослим і дітьми, добре тренує увагу і логіку. Головоломки можна вирішувати всією сім'єю, шукаючи рішення для задачок із секретом колективно або самостійно:

 • Thinkers «Алгоритмическая логика» — тренажер для дітей до 12 років, який допоможе батькам познайомити дітей з такими поняттями як: алгоритм, послідовність і планування дій.
 • Алгоритмічна логіка

 • кубик Рубіка — вічна класика, здатна захопити як дітей, так і дорослих. Ця іграшка активує просторову уяву, покращує дрібну моторику, змушує шукати нетипові рішення, а також допомагає фокусуватися.
 • Кубик Рубика

 • наймиліша гра «Кішка на стіні» про те, як всією сім'єю спочатку побудувати стіну, а потім розібрати її, не давши кицьки впасти.
 • Кішка на стіні

Автор статті


Автор - Левченко Марія

facebook.com/masha.levchenko