example-top-banner

Статті

13.11.2017

3441

Дерев'яні іграшки: в чому причина популярності

Безперечний тренд останніх років на все екологічне і натуральне не обійшов стороною і сферу дитячих іграшок. І це дещо парадоксально, адже в епоху хай-тека і невичерпного розмаїття мультимедійних розваг, гаджетів і відеоігор здається незвичним повернення до класичних розвиваючих іграшок з дерева, які були популярні за багато століть до винаходу пластика. Оскільки прийняття рішень про вибір іграшок для своїх чад лягає на батьківські плечі, не зайвим буде уважно проаналізувати переваги дерев'яних іграшок і розібратися, чи виправданий до них такий інтерес.

Переваги дерев'яних іграшок


Дерев'яні іграшки абсолютно нешкідливі для малюків, вони гіпоалергенні і приємно пахнуть лісом. У цих іграшок ніколи не сяде батарейка і вони безшумні. Їх складно поламати і можна впускати скільки завгодно, адже вони досить міцні, і навіть якщо дитина наступить на них, від них не відвалиться шматок. Вони приємні на дотик і переймають температуру рук дитини, чому йому захочеться проводити з ними більше часу. Такі іграшки довговічні, добре зберігають зовнішній вигляд, їх можна передавати з покоління в покоління як частину сімейної історії.

Чим же можуть бути корисні дерев'яні іграшки вашій дитині?

  • Іграшки з дерева розвивають навички взаємодії. Оскільки іграшки беззвучні, вони заохочують дітей до взаємодії, коли малюки починають озвучувати процес гри, вибудовуючи свою комунікацію.

  • Простота дерев'яних іграшок розвиває уяву дитини, надихаючи придумувати різні сюжети і сценарії гри.

  • Такі іграшки вчать дитину міркувати і концентруватися, а також розвивають навички осмислення, адже на відміну від модних високотехнологічних іграшок, розроблених так, що вони відволікають і дратують дитину, справляючи на нього сильний емоційний вплив.

  • Ніщо так не допоможе розвитку дрібної моторики вашої дитини, як ігри в дерев'яні Кубики, лабіринти, шнурівки і збір конструкторів.

  • Безцінні когнітивні навички для крихти допоможе набути, наприклад,пірамідка-веселка, яка представляє собою найпростіший конструктор, який навчає дитину спостерігати, співставляти, порівнювати, а також тренувати пам'ять і увагу.

  • Розвинути навички просторового мислення малюкові допоможуть дерев'яні конструктори різного ступеня складності, а також сортери і балансири.

Вибираємо іграшки за віком

Як же розібратися, які дерев'яні іграшки підходять саме вашій дитині?

Крихтам до одного року підійдуть шліфовані і нефарбовані дерев'яні гризункі, брязкальця і намиста. Це також можуть бути наборчики з дерев'яними іграшками різних форм і прості кубики і пірамідки, які вчать малюка розпізнавати кольори і форми, а також розвивають логіку, координацію і когнітивні навички. Деякі виробники також пропонують розвиваючу дошку (бізіборд), зроблену з дерева з різноманітними кнопками, дзвіночками і рухливими деталями для розвитку дрібної моторики.

Малюкам від року до двох знадобляться пірамідки-веселки, які підходять для вдосконалення уваги і пам'яті дитини. Іграшки-спіральки в цьому віці допоможуть розвинути моторику і логічне мислення. Варто згадати і про класику жанру - дерев'яних кониках-гойдалках, які незмінно призводять до захоплення дітлахів. До двох років будуть корисні шнуровки і лабіринти, які розвивають координацію рухів і сприяють нестандартному мисленню. А дерев'яні пазли, кі підходять для цього віку, навчать дитину посидючості і логічному мисленню.

Дитині від двох до трьох років для розвитку абстрактного мислення і дрібної моторики можна купити іграшки зі шнуруванням з великою кількістю отворів і дрібними деталями. Для розвитку логіки підійде дерев'яний балансир, у якого немає єдиної правильної комбінації для балансування і малятку буде весело з ним нескінченно експериментувати. Багато радості забезпечено від покупки дерев'яного ксилофона з приглушеною тональністю, який буде розвивати слух малюка. Потренувати логіку допоможе барвистий сортер.

Від чотирьох до п'яти років дітям просто таки прописані пазли, складні конструктори і різноманітні мозаїки. Ідеальними подарунками для хлопчиків стане дерев'яна залізниця, а для дівчаток - кухня.

Найважливіша з рекомендацій для батьків після покупки іграшки - це грати разом з вашою дитиною, адже тільки тоді іграшка перетворюється з простого шматка дерева в щось корисне.