Звичайно, будь-який психолог вам скаже, що найкраща інтерактивна іграшка для малюка — це його мама. Що навчати кольорам, лічбі, розповідати про частини тіла, танцювати і співати повинна саме вона, а не якесь іграшкове звірятко. Я з фахівцями сперечатися не беруся, але, дорогі психологи, пожалійте мам. Вони просто фізично не можуть розважати малечу по 10 годин на добу. Їм і справами займатися треба, і попрацювати трошки, і каву, врешті-решт, гарячою випити хочеться. Саме тут і стане в пригоді мамам інтерактивний звіринець від Fisher Price.
«У вас немає такого ж, але з перламутровими гудзиками?»
Таке цуценя (а точніше його попередню версію) моя донечка вперше побачила в гостях у подружки і серед багатьох інших пупсиків та тваринок вмить обрала його. Ось чесно, в цьому якась магічна сила іграшок від Fisher Price, — вони дітям дійсно подобаються.
Яскраві, але не кричущі кольори, приємна на дотик шерстка, прості та зрозумілі пісеньки, від яких до того ж не закладає вуха батькам (приємний бонус). Тепер у вас навіть є можливість вибрати стать (у продажу є також мила сестричка розумного цуценяти) і мову, на якій цуценя спілкуватиметься з вашим малюком (україномовна, російськомовна та англомовна версія іграшки).
Усім добре відоме розумне цуценя Fisher Price не лише змінилося зовні, позбавившись футболки в горошок і ставши ще більш м’якеньким, але і отримало свою власну фішку — три рівні складності гри та навчання Smart Stages (перемикаються за допомогою довгого натискання кнопки на синій лапці), що особисто для мене стало приємним відкриттям. Адже дитина росте («Занадто швидко»!, — зітхнуть зараз мами), і якщо в рік йому достатньо просто називати частини тіла і кольори, то в півтора роки від цього малюкові буде відверто нудно.
Тому Fisher Price розробив для свого цуценяти технологію Smart Stages, «подовживши» таким чином життя іграшки у вашому будинку, а то вже й місця в коробках бракує для одноденних іграшок, які зберігаємо в надії, що дитина знову про них згадає.
З розвиваючим собакою Fisher Price цього не станеться, тому що вона «дорослішає» разом з вашим малюком (на коробці заявлений вік дитини — від 6 до 36 місяців).
Навички та вміння
Що ж вміє цей плюшевий приятель від Fisher Price?
- Перший рівень називається «Вивчення» (рекомендований з 6 місяців, але мені здається, що «зайде» трохи пізніше). Після легкого натиснення кнопок, вбудованих у вухо, руку, ногу, живіт і серце на грудях, собака звичною мовою розповість крихітці про свої частини тіла і якого вони кольору («це синє вушко», «фіолетова нога», «мій животик»), зачарує вогниками, що світяться, і розважить ритмічними пісеньками.
- Другий рівень — «Спонукання» (з 12 місяців). Тут цуценя вже намагається взаємодіяти з малюком. Просить показати вушка, ручки, а за правильно виконане натиснення заохочує словами «ти молодець», «вийшло», радіє з малюком їх загальним перемогам, вигукуючи «здорово». Разом вони грають в ладусі, шлють повітряні поцілунки, вчаться рахувати, танцювати, а ще цуценя дуже мило освідчується в коханні, наспівуючи дитячу пісеньку.
- Третій рівень — «Уява» (від 18 місяців). Цуценя запропонує малюкові пострибати як зайчик, потопати як слон, зобраити голосом качечку, розповість про необхідність вимити ручки. Разом з плюшевим другом від «Фішер Прайс» ваша дитина вивчатиме літери, розвине фантазію і просто веселитиметься, наспівуючи і танцюючи під улюблені мелодії.
З кожним рівнем змінюється не лише складність висловлювання, набір розвиваючих фраз та пісень, але навіть голос цуценяти «дорослішає». І на відміну від численних аналогів, що говорять, цю іграшку від Fisher Price не хочеться викинути у вікно через 15 хвилин неприродних завивань і кривлянь (про мамині нерви потурбувалися, це радує).
Навіщо платити більше?
Цуценя дійсно дуже миле зовні, а якість матеріалів на рівні, як і завжди у марки Fisher Price. До того ж, купуючи фірмову іграшку, батьки можуть бути впевнені, що їх дитина бере до рук безпечну, спеціально розроблену і протестовану професіоналами іграшку, що має усі необхідні сертифікати та дозволи.
Ложка дьогтю та бочка меду
Серед мінусів багато хто зазначає, що саме на третьому ігровому рівні виробник передбачив замало літер і тварин для вивчення. Особисто я в цьому проблеми не побачила, тому що саме у півтора роки (а саме з 18 місяців рекомендований виробником третій рівень гри за технологією Smart Stages) у діток настільки розвивається фантазія, що вже не цуценя буде заохочувати до гри, а дитина.
Тобто я майже впевнена, що плюшевий вихованець від «Фішер Прайс» буде нагодований, вигуляний, вкладений спати, одягнений і вмитий, навіть якщо про це не просив. В цьому віці у діток формується особлива прихильність до іграшок, з якими вони не розлучаються ні на мить. І розумне цуценя від Fisher Price має усі шанси стати саме таким улюбленцем.
А мама, викроївши завдяки такій іграшці-рятівниці декілька дорогоцінних хвилин для себе, в кінці дня точно наспівуватиме цуценяті слова із його ж пісеньки: «Дякую, дякую, з тобою кращий світ!»
Автор статті: МамТаня Ковальчук