Діти — народ цікавий. Кожен день ми отримуємо від них величезну кількість «Коли», «Чому» та «Навіщо». Дитині справді дуже важливо розуміти як жили стародавні люди нашої планети, де брали їжу й одяг, адже супермаркетів тоді ще не існувало. 6 способів, які допоможуть дитині подорожувати в далеке минуле — у кам'яний вік, коли люди малювали на скелях, жили в печерах, танцювали при світлі задимлених факелів…
Читаємо
Про далеке минуле видано чимало дуже цікавих, красивих, ненудних, написаних доступною мовою книг. Це художні твори й енциклопедії, які переносять дітей в минуле, розповідають про світ, який заворожує, про те, що було до нас, про наших предків, як вони полювали, лікували хвороби. В кінці багатьох книг є питання, які дозволять перевірити, чи дитина засвоїла інформацію.
Нехай книги будуть у вільному доступі, в тих місцях, де малюк зможе самостійно дістати та погортати. Читайте дитині та разом з нею, адже яка б не була барвиста та захоплива книга, без вашої підтримки й пояснень малюкові не обійтися.
Малюємо
Коли у людей в кам'яному столітті з'явилося бажання розповідати про свої мрії та справи за допомогою малюнків — вони не мали ні полотна, ні паперу. Тому малювали на стінах, а замість кистей використовували листя, гілочки або свої пальці. Фарбу отримували з кольорового ґрунту, сажі чи ягід.
Покажіть дитині, як виглядають наскельні малюнки, якими прикрашені печери по всьому світу. Дайте малюкові кольорову крейду або восковий олівець, нехай він вигадає власну історію та намалює її у вигляді схематичних картинок, схожих на ті, які малювали наші предки. А ви повинні будете вгадувати, що дитина хотіла розповісти. А потім поміняйтеся ролями, буде дуже цікаво!
Якщо дитину захопило це завдання, спробуйте зробити з нею копії первісних зображень. Заведіть спеціальний щоденник, щоб малюк міг колекціонувати там замальовки своїх історій.
Також можна гратись разом з різними ляльками, зокрема з героями мультфільмів. Повторювати гру за улюбленим персонажем, таким як Слейт з мультфільмів про Cave club, буде надзвичайно весело!
Дивимося
Якщо енциклопедії не дуже захоплюють дитину, ви можете запропонувати їй подивитися яскраві та сучасні мультфільми, які познайомлять з історією стародавніх цивілізацій та зроблять процес засвоєння знань набагато приємнішим й позитивнішим. Розкажуть про те, як дружили первісні діти, спілкувалися, допомагали батькам у вихованні братиків і сестричок.
А ваш малюк знає, що природною їжею первісних людей були яйця динозаврів, а не хот-доги й гамбургери? Що якби не було птеродактилів, ми б не дізналися про СПА? До нашої ери жити було не просто, але різних цікавих подій було дуже багато.
Запрошуємо вас до перегляду захопливих історій про доісторичних героїв, які ні за що не сидітимуть у своїй печері, якщо навколо є цілий світ і його можна досліджувати! Вони рішучі, сміливі, готові на все, щоб стати першовідкривачами! Творімо історію разом з кращими друзями Cave Club!
Всю серію мультфільмів ви можете подивитися на каналі Mattel Українська!
Вивчаємо та досліджуємо
Познайомте дитину з винаходами й досягненнями кам'яного віку. Розкажіть, які з них ми використовуємо зараз. Зверніть увагу на знаряддя праці, одяг, посуд, їжу та обговоріть, які основні заняття були у людей того часу і чому. Обов'язково надавайте дитині можливість висловити свою думку.
Роздрукуйте картинки з великою кількістю деталей цього періоду і разом вивчайте їх. Влаштуйте хвилинку гумору і фантазії: нехай малюк уявить себе печерною людиною... Як його звати? У що він одягнений? Яка у нього зброя? Чим він займається протягом дня? Чим харчується?
Якщо дитині ще важко запам’ятовувати з малюнків — можна допомогти за допомогою тактильних відчуттів та показати ляльку одягнену в доісторичні вбрання. Пояснити, що раніше не було взуття, а одяг не шили, а просто скріпляли — тому він часто має асиметричний вигляд. У цьому вам допоможуть ляльки Cave club, зокрема Рорелей та її шаблезубе тигреня — предок сучасних кошенят.
Граємо
Гра — ще один чудовий спосіб доторкнутися до історії. І нехай ігор буде більше! Вони дозволять фантазії дитини переміщуватися в далекий доісторичний світ. Наприклад, чудовим варіантом стане гра в театр. Влаштуйте костюмований спектакль, концерт чи лялькову виставу.
Допоможіть дитині придумати сценарій, декорувати імпровізовану сцену та зробити костюм. Проведіть репетицію, а ввечері запросіть всю сім'ю на прем'єру. Така гра не тільки розважає і розвиває фантазію, а ще й зближує всіх членів сім'ї.
Нехай дитина відчує себе режисером і розіграє з ляльковими персонажами цікаві сценки з життя стародавніх жителів печер. У цьому їй допоможе новинка від Mattel — серія ляльок Cave Club! Ці персонажі з кам'яного віку мають яскраві образи, одяг і волосся, а ще у кожного героя є милий вихованець — динозавр, мамонт та інші доісторичні істоти.
Подорожуємо та пізнаємо
Відвідуйте разом з дітьми музеї й виставки, адже там малюки зможуть побачити масу цікавих речей. Девіз походу в такі місця — почуття міри та інтереси дитини! Спілкуйтеся, відповідайте на питання «Як це зроблено?» і «Чому так?» (озбройтесь знаннями та підготуйтеся заздалегідь!).
Для першого походу в музей зупиніться на одному-двох залах, які цікаві дитині. Нехай розгляне знаряддя, одяг та всілякі незвичайні стародавні штуки з мільйонорічною історією.
Тривалі походи виснажують навіть дорослих, тому перемикайте увагу дитини, вигадуйте захопливі квести, наприклад, нехай дитина знайде всіх первісних тварин, які є в іграшковій скарбничці, про які ви читали в книгах або бачили у мультфільмах.
Дуже добре запам'ятовуються теми, розіграні в різних стилях: роздивіться образи первісних людей та спробуйте відтворити їх вдома після повернення з музею, влаштуйте фотосесію в цих образах або намалюйте один одного.
А по-справжньому відчути себе шукачами пригод, пройтися покинутими стежками та доторкнутися до диких куточків печери ви зможете разом з командою доісторичних героїв-бунтарів Cave Club та їхніх друзів-вихованців. З ними разом дитина побуває в минулому, намалює перше в історії графіті, винайде ліхтарик та влаштує барбекю біля однієї з найдавніших печер!
Бажаємо веселих і пізнавальних пригод з улюбленими героями!

Автор статті: Кіра Петраковська