example-top-banner

Статті

24.11.2017

5880

Фантазуємо з дитинства. Ігри для розвитку творчих здібностей дитини

Креативність – саме та риса, яка відрізняє людину від усіх інших істот на Землі, а тому вкрай важливо з раннього віку заохочувати прагнення своєї дитини до занять творчістю, будь то малювання, рукоділля, збирання мозаїки і т.п. Адже творче мислення дуже стане в нагоді дитині в майбутньому: саме завдяки здатності мислити нестандартно були створені всі шедеври та інновації у всіх сферах людської діяльності. А як розвинути креативність? Читайте в нашій статті!

Які бувають ігри та іграшки для розвитку творчих здібностей дитини?

Фахівці виділяють кілька класифікацій, адже це досить великий пласт занять, практик, ігор та іграшок. Наводимо лише деякі, найпопулярніші з них:

 • За віком. Дітям до трьох років добре підійдуть ігри, що розвивають дрібну моторику рук. Наприклад, пальчикові фарби, розроблені спеціально для заохочення дитячої самостійної творчості.А якщо ви хочете, щоб "сліди в мистецтві" вашого малюка не залишали плям на меблях і одязі, вибирайте аквакилимки, колір на яких проявляється при намоканні.
 • Акваковрікі і пальчикові фарби

 • По виду залучення. Який саме вид креативності ви б хотіли допомогти розвинути дитині? Якщо вам хочеться, щоб ваше чадо в майбутньому вибрало точні науки, тоді з раннього віку розвивайте здібності до виявлення аналогій, тренувань пам'яті та ін. Це можуть бути такі ігри, як збирання Лего: там є творчість, але все ж деталі будуть триматися, тільки якщо їх правильно скріпити. Якщо ж ви мрієте, щоб ваша дитина завжди шукала свій шлях – частіше купуйте іграшки без конкретних «правил»: наприклад, «одягалки», Набори для рукоділля або колажі.
 • Одягалки та набори для рукоділля Djeco

 • По інтересам. Якщо в попередньому пункті ми говорили про побажання батьків, то тут зосередимося на дитячих. Подивіться, чим цікавиться ваша крихітка – і подаруйте те, що допоможе цей інтерес поглибити! Якщо дівчинці подобається щось клеїти і збирати, подаруйте розмальовку-стікер або мозаїку.
 • Різні види мозаїки

Ми радимо вам спочатку визначити, які ігри будуть ідеально співвідноситися з віком дитини, потім подумати, яку саме творчу рису ви б хотіли розвинути, а потім просто з'єднати це з інтересами вашого чада!

Які ігри, заняття та іграшки сподобаються хлопчикам?

Ось кілька товарів і аксесуарів, які ми підібрали для креативних джентльменів:

 • Блейд, який вибився в ТОП в нашому каталозі. Зброя, дизайн якої можна міняти – ну про що ще можна мріяти?
 • Навчальні конструктори. Зверніть на новинку в нашому каталозі – конструктори FISCHERTECHNIK
 • Якщо ні зброя, ні конструювання хлопчику не подобається, рекомендуємо придивитися до 3D-ручок – дайте дитині повну свободу творчості!

Що вибрати для розвитку креативних здібностей у дівчаток?

Як показує практика, гра дівчаток завжди буде орієнтована на варіативність: поки хлопчики вигадують сюжет за сюжетом, дівчатка будуть захоплені глибинним опрацюванням кожного з них. Згадайте тільки, як дівчатка грають в "Дочки-матері" або "Магазин": вибудовують цілі оселі, вигадують свою валюту "листочками" і продумують всі ходи сюжету. А тому, щоб залучити дівчаток, потрібно звернути увагу на ігри та набори з великим рівнем можливостей і альтернатив.

Ось кілька ідей:

 • Інструменти для малювання – фломастери, акварель, і будь-які фарби завжди будуть до речі, але можна піти ще далі, і запропонувати дівчинці проявити дизайнерський талант, самостійно прикрасивши сумочку
 • Сумочки-розмальовки

 • «Професійні» гри. Наприклад, набір для миловаріння, виконаний в стилістиці улюбленого мультфільму – хіба можна встояти?
 • «Дівчачі» набори. Косметика, аксесуари для волосся, або набори, які допомагають придумувати наряди – якщо ваша дівчинка є справжньою модницею, вона оцінить такий творчий набір!
 • Набори манекени

Бажаємо вам і вашим діткам творчості без кордонів і сподіваємося, наші рекомендації вам будуть корисними!

Рекомендовані статті

Серед найрізноманітніших іграшок, призна...

21.11.2017

2105