Статті

07.09.2018

2042

Як роблять ЛЕГО мультики: репортаж із закулісся

Кожна дитина і кожен дорослий знають про існування мультфільмів з фігурками ЛЕГО в головних ролях. Повнометражні історії виходять на великі екрани регулярно, а ми готові вам розповісти, як виник жанр, і як створюються такі мультфільми.

Як ви вже знаєте з інших наших статей і оглядів, компанія LEGO існує з 1932 року, а займатися виробництвом пластмасових деталей почала в 1949. Зрозуміло, що за стільки років виробляти тільки Кубики може набриднути кому завгодно. Тому компанія рухається вперед і завжди знаходить, чим порадувати своїх фанатів.

Історія створення муві Лего

Так, «виходом за рамки» для виробника став випуск фігурок людей в 1978 році. Коли з'являються персонажі, народжуються й історії, а тому компанія стала випускати набори, присвячені певній тематиці, як наприклад: AquaZone або Castle.

Далі історії стали ще цікавішими. У 1999 році представники компанії уклали договір зі Star Wars, і запустили у виробництво набори за мотивами всім відомої саги. А далі, як то кажуть, понеслося: тепер популярність певного муві або серіалу може визначатися тим, чи буде випущений конструктор на цю тему.

Лего Стар Варс

Ситуація працює і в зворотному напрямі: конструктори стали настільки популярними, що Lego виробляє відеоконтент за мотивами власних наборів. Так, в 2003 році був випущений мультфільм «Біонікл: Маска Світла». Він полюбився глядачам і зайняв високі рядки в рейтингах таких відомих медіа, як Billboard, Amazon та Hollywood Reporter.

Які існують мультфільми ЛЕГО?

Ми зібрали, проаналізували і готові вам розповісти про ті фільми, які зроблені в новому жанрі лего-анімації.

 • «Біонікл: Маска Світла»- мультфільм 2003 року, який став початком цілої серії. Дуже популярна лінійка, іграшки за мотивами якої і досі користуються попитом.
 • «LEGO: Пригоди Клатча Пауерса» і «LEGO: Атлантида» - тематичні випуски 2010 року. Рейтинг на міжнародних сайті rottentomatoes.com і у першого, і у другого склали близько 60%, що не повторило успіх «Бионікла», але показало, що Лего-анімація подобається і дітям, і дорослим.
 • «Ніндзяго. Майстри Спінджицу»- мультсеріал, що почався в 2011 році. На даний момент існує 10 сезонів, кілька міні-серій, а також спеціальний випуск серії «День спочилих». Майже кожен сезон присвячений новому набору цеглинок з лінійки про ніндзя.
 • Мультфільм ЛЕГО Сіті 2011 випуску - розповідає про борців зі злочинністю у вигаданому місті. У нас представлений широкий асортимент іграшок із цієї серії.
 • «LEGO Бетмен: Супергерої DC об'єднуються» - повнометражний мультфільм 2013 року.
 • «Лего.Фільм» побачив світ у 2014 році.
 • «Нексо Найтс» анімований серіал, присвячений лицарям з королівства Найтона, які захищають свою батьківщину від ворогів. Випущений в 2015 році.
 • Мультфільм ЛЕГО Френдс - історія, випущена в 2016 році, розповідає про дівчаток-подружок.
 • «Лего Фільм: Бетмен» - спін-офф фільму 2014 року, присвячений відомому супергероєві. Випущений в 2017 році і отримав 90% позитивних відгуків на rottentomatoes.com.

 • «Лего Фільм: Ніндзяго» - ще один повнометражний випуск, який побачив світ у 2017 році. Сюжетно не повторює мультсеріал «Ніндзяго. Майстри Спінджицу », але компанія випустила нові набори Лего Ніндзяго за мотивами мультфільму.

 • «LEGO. Фільм 2» - очікується в 2019 році, і за прогнозами фахівців, буде дуже успішним у прокаті.

Як створюють анімацію

LEGO мультики – це своєрідний мікс між «живою», RealTime-зйомкою, і відео в техніці stop-motion (коли покадрово знімають кожну зміну пози або руху персонажів). Тепер уявіть, що зазвичай роблять 24 кадри в секунду. А значить, щоб зняти одну хвилину фільму stop-motion, необхідно зробити цілих 1440 знімків!

Stop-motion LEGO мультики

Це складно, тому творці мультфільмів ЛЕГО вдаються до хитрощів: «домальовують» ефекти в спеціальних програмах, а деякі кадри розтягують або копіюють і потім вставляють один і той же кадр по кілька разів. Якщо для сюжету необхідні додаткові фігурки і декорації, мультиплікатори користуються 3D-редакторами. Зараз навіть з'явилися професійні програми, які зроблені спеціально для лего-анімації:

 • LeoCAD,
 • LEGO Digital Designer,
 • LDRaw, і т.д.

Редактор LeoCAD

Більшість з них доступні для завантаження безкоштовно.

Кожен бажаючий легко це зробить в домашніх умовах! Більш того, це навіть заохочується творцями: в 2000-му році був випущений спеціальний конструктор для фанатів фільмів під назвою Studios. Серія розвивалася ще три роки, завдяки чому справжні шанувальники кіно отримали неповторні мікро-фігурки і декорації для своїх майбутніх фільмів.

До цього проекту компанії вдалося залучити самого Стівена Спілберга: він допоміг розробити набір «1 349» Steven Spielberg Moviemaker Set з камерою, бібліотекою звуків, а також різними варіантами тла, цікавими деталями і навіть палаючою лавою!

набір 1349 Steven Spielberg Moviemaker

Щоб підтримати завзяття фанатів «саморобних» мультфільмів, в 2009 році компанія організувала конкурс мультиплікаторів. Переможці допомагали створювати серію «Space Police» і зняли чудові фільми в жанрі LEGO-анімації.

Після такої акції популярність анімації Лего зросла багаторазово, і по всьому світу стали з'являтися режисери своїх мікро-історій. Захоплення захопило світ, і тепер кожна дитина може себе спробувати в цій ролі. Варто тільки купити конструктор, придумати історію, а потім відзняти камерою потрібні кадри, зробити монтаж, накласти ефекти – і шедевр готовий!

ЛЕГО захоплення допомагає розвинути фантазію і посидючість, розібратися з тим, як робиться кіно – і просто зробити дитину щасливою! Грайтеся, фантазуйте і радійте життю разом!

Автор статьи


Автор - Коханенко Дарина