example-top-banner

Статті

04.09.2018

2169

4 способи зберегти батькам нерви в магазині: як заспокоїти істерику?

Мій трирічний син - страшний любитель магазинів з іграшками. Як усі діти його віку. Я, чесно, кажучи теж не проти пошопитися в «Будинку іграшок». Якби не одне велике «але» - істерики дитини. О так, вони періодично трапляються. А я питаю себе: «За що?»

Як заспокоїти дитину і не допустити зайвих криків серед стійок з машинками? Ось мої методи.

Перевірте самопочуття дитини

Перед походом в магазин іграшок перевірте чи немає сопель, доспав він, не голодний? Це супер важливо! Сина в царство дитинства веду тільки в хорошому настрої. Час сну або почався нежить? Краще утримаюсь від походу за іграшками. Дорослим може здаватися, що малюка порадує нова машинка. По факту можна отримати істерику на рівному місці - просто «тому що зірки так зійшлися». Під час легкої недуги я краще сама збігаю за іграшкою, ніж з сином. І подарую її вдома.

Іграшки іншим

А що з днем народження улюбленої сестрички? Брати дитину, щоб допоміг вибрати подарунок? Якщо ви не розраховуєте купувати «додатковий приз», залиште малюка вдома на тата. Йому може бути прикро і неприємно, що його сьогодні обділили. Така ж історія з купівлею дрібних іграшок дітям друзів. Купуючи одному, розраховуйте на інших теж. Інакше слізні потоки в магазині гарантовані.

Обмежуємо вибір

Відразу обмежте в кількості і в ціні. Діти вибирають такі іграшки, що мами з татами непритомніють від суми в 5000 гривень. Відразу обговоріть, скільки іграшок він може взяти і на який стійці. Трирічній дитині самі виберіть дві, з яких він зможе купити одну. Дванадцятирічному психологи радять обмежити вибір до п'яти.

Пояснюйте, чому ви не можете купити ось цю дорогу машину. Діти добре розуміють слова. Тому важливо говорити, які іграшки вам зараз по кишені, а які ви купите пізніше.

Дитина в істериці: що робити?

Якщо істерика трапилася, видихайте, але не піддавайтеся. Діти швидко розуміють причинно-наслідковий зв'язок і будуть використовувати сльози і погану поведінку, щоб отримати бажане.

  1. Приберіть причину істерики. Ні, магазин спалювати не варто. Жорстко і твердо ведіть дитину подалі від іграшок.
  2. Розмовляйте. Говоріть, що дорослі себе так не поводять. Малюки люблять в 3-4 роки бути дорослими, може спрацювати така тактика.
  3. Не реагуйте на «роззяв». Під час істерики дитини до вас можуть злетітися натовп знавців виховного процесу. Нехай будуть заднім фоном, ваша мета заспокоїти дитину.
  4. Не карайте за емоції. Він правда засмутився і для нього відмова купити сотого ведмедика дійсно трагедія вселенського масштабу.
  5. Обговоріть правила. Коли дитина заспокоїться, обговоріть з ним те, що сталося. Поговоріть про правила поведінки в громадських місцях. І нехай покупки завжди вам будуть в радість: без істерик і сліз.

Поганий лайфхак від Bored Mum: «Щоб дитина довго не кричала в магазині, обеззбройте її! Почніть валятися по підлозі поруч і кричати, що вам терміново потрібен спорткар і Мальдіви. Взагалі, у вас криза тридцяти, так що хай терпить. Дитина в ступорі забуде причину істерики і буде бояться верещати в магазині іграшок! Не доведи господи ця прибита мамунця підключиться до його істерики».

Автор статьи


Автор - Тоня Ісай,boredmum.com