Сучасний світ подарував нам безліч інновацій — і в побутовій техніці, і в персональній, та, зазвичай, у дитячому сегменті. Ляльки можуть розмовляти, співати та реагувати на дотики, конструктори оснащені різними функціями та ефектами, а дитячі роботи привертають увагу кожної дитини своїми можливостями та цікавим дизайном.
Пропонуємо разом поринути у світ яскравих та дивовижних винаходів, які вражають уяву й дітей, і дорослих! Підберемо моделі для дітей різного віку й помріємо про технологічне майбутнє.
У чому унікальність іграшок: розбираємо можливості роботів
Ринок дитячих розваг дуже різноманітний — серед моделей можна знайти цікаві варіанти для дитини, які допоможуть не лише порадувати, а й навчити дітей чогось нового. Наприклад, STEM-іграшка для юних програмістів від Edu-Toys. Вона має панель управління, картки із завданнями та 20 блоків для кодування руху. Діти від 3-х років будуть у захваті!
Компанія Ubtech пропонує вивчити основи робототехніки. Програмований Jimu Inventor допоможе зібрати близько десяти різноманітних моделей та запрограмувати їх на виконання завдань. Підходить для дитини віком від 8-ми років.
Художник Quincy допоможе малюкам навчитися лічити та вивчити алфавіт української мови. Технологічна модель може відтворювати малюнки та розв’язувати математичні завдання. Діти від 3-х років можуть розвивати фантазію та логічне мислення під час взаємодії з художником.
Інтерактивні моделі для дитини можна знайти в асортименті Crazon. Bambi зі світловими та звуковими ефектами вміє ходити, їздити, танцювати та стріляти кулями. Його дизайн виконаний у біло-чорно-синіх кольорах.Іграшковий захисник від Blue Rocket теж вміє дивувати: він навчений понад 50 різних рухів та трюків, для його керування в наборі є пульт.
Бренд Silverlit познайомить усіх охочих із цікавим роботом для взаємодії з дітьми. Цей Macrobot вміє рухатися в різних напрямках, реагувати на перешкоди, переносити легкі вантажі на таці, танцювати та записувати до трьох фраз.
AT-Robot теж готовий представити нового друга для дитини — інтерактивне створення танцює та відтворює 12 мелодій, повторює фрази та реагує на команди.
Для більш дорослих дітей — від 12 років — компанія WL Toys створила дуже цікаву модель. Вона на радіокеруванні й теж вміє переносити предмети, рухається в різних напрямках, легко маневрує та цілу годину працює без підзарядки.
А для малюків від 18-ти місяців бренд Keenway розробив спеціального кіборга з пультом, який вміє рухатися та оснащений світловими ефектами.
Поєднати дрона й роботизованого героя вирішила компанія Grrrumball — саме вона створила унікальну модель, яка вміє літати, видає звуки та оснащена сейсмічною атакою. Громила здивує дитину від 6-ти років своїм привабливим дизайном та цікавими можливостями для гри.
Якщо ваш малюк мріє про домашнього вихованця, а м’які варіанти не можуть його замінити — подаруйте технологічного друга у вигляді тварини. Чарівних роботизованих собачок пропонують такі бренди:
- Happy Cow: чорно-білий собака з вбудованими коліщатками поводиться як справжній — гавкає, лежить, бігає й перевертається;
- Silverlit: миле щеня з очима, що світяться, і звуковими ефектами смішно виляє хвостиком і любить гратися з м’ячиком;
- Shantou Jinxing: собачка імітує звуки справжнього собаки, а за допомогою пульта можна керувати її рухами.
Діти від 8 років мають шанс познайомитися зі ще однією твариною — зі змією від бренду ZF. Вона оснащена пультом управління у формі яйця, повзає та висуває язик під час руху, як справжня.
Компанія Hexbug пропонує не лише реальних істот, а й вигаданих – наприклад, дракона. У моделі рухливі крила, звукові та світлові ефекти. Цей бренд славиться такими дитячими фігурками — їх ще називають нанороботами, адже вони мають невеликий розмір. Серед варіантів:
- цікава комаха з ліхтариком, яка швидко бігає (для дітей віком від 3-х років);
- скорпіон, що вміє рухатися в різні напрямки, з хвостом, як у справжнього (для дитини віком від 8-ми років);
- моторизована мурашка з деталізованим дизайном та напівпрозорим корпусом (від 8-ми років).
Крім них в асортименті компанії можна знайти різнокольорових жуків та павуків.
Трансформери — роботи для дітей із секретом
У звичайному житті це автомобілі, але коли над містом нависає загроза, вони стають потужними захисниками. Багато брендів створюють подібні варіанти, адже перетворення машинки на технологічного героя завжди цікаве.
Відомі «Трансформери» — приголомшливий мультфільм, на основі якого створено не менш прекрасних іграшкових героїв — діти збирають із них колекції, граються з друзями, обмінюються та міряються силою своїх персонажів.
Однойменний бренд Transformers пропонує до вашої уваги модель Бамблбі — за 10 кроків зі спортивної машинки вона перетворюється на захисника міста. Особливість цього варіанта в тому, що світлові та звукові ефекти активуються голосовою командою, а ще він знає 10 фраз англійською мовою. Гримлок же за 28 кроків перетворюється на динозавра! Він дуже сильний воїн, гра з яким допоможе дитині розвинути дрібну моторику та уважність.
Але цей мультфільм та його герої більше підходять для дітей середнього шкільного віку, а для молодших дітей з’явилася альтернатива — трансформери Tobot. Сюжет мультика простий: одному вченому спало на думку створити розумні автомобілі, які можуть перетворюватися на роботизованих героїв за допомогою спеціального ключа. Так і з’явилися два героя — Tobot X і Tobot Y.
Пізніше світ побачить ще кілька десятків аналогічних персонажів із більш потужними та унікальними можливостями. Пропонуємо розглянути моделі від бренду Tobot:
- Shield On W, який перетворюється на біло-фіолетову машинку;
- Валкан — друге втілення якого — червона пожежна машина;
- Джанго, який стає позашляховиком білого кольору;
- Магма — до складу якого входить аж 6 машин: 4 спорткари, екскаватор та пожежна машина;
Для фанатів мультика «Роботи-поїзди» Silverlit створив локомотив Кей із 2 вагончиками, які перетворюються на біло-блакитного героя.
Бренд Screechers Wild вражає уяву — адже їхні трансформери по-особливому перетворюються! Для цього необхідно підкинути модель у напрямку спеціального диска або ж закинути диск у неї, вона зробить сальто й перетвориться. Головне пам’ятати про правила безпеки для дитини: не можна наближати диск до героя, тримаючи його в руках. Серед моделей — Гейткріпер-вантажівка й Найтвіжн, що перетворюється на крилатого коня.
Компанія Monkart створює героїв з однойменного мультсеріалу для дітей. Бітроїд Піксі складається з трьох частин — 2 машинки-трансформери, які стають верхньою й нижньою частиною Піксі й бойовий меч зі спеціальною кнопкою, яка запускає трансформацію героїні в рожевих тонах. Мегароїд Піксі має 2 частини, які перетворюються на машинки (одна з них може стати трейлером для маленького авто). Обидві моделі — метелики, а Бітроїт Монча — це заєць, він складається з двох машинок та меча з кнопкою трансформації.
Таурус від бренду Metalions — це бик оранжевого кольору, який може стати частиною великої конструкції (всі частини продаються окремо). Так, особливість фігурок такого типу в тому, що вони не обов’язково стають машинками, головне саме момент трансформації — наприклад, фігурки Transbot зі звичайних деталей (тут це також літери алфавіту) перетворюються на тварин — богомола чи оленя.
Світ техніки розвивається дуже стрімко — щороку з'являється щось нове: гаджет, версія програм чи розвага. Адже інформаційні технології тепер із нами скрізь — а діти, як ніхто інший, сприйнятливі до нового, вони легше навчаються, легше розбираються й можуть навчити дорослих багатьох речей.
Трансформери та інші дитячі фігурки схожого типу допоможуть поринути у світ технологій, програмування та стати ближчими до того, що ще кілька десятків років тому вважалося фантастикою!
Для справжніх фанатів технологічного майбутнього ми підготували добірку мультфільмів про роботів для дітей:
- «Таємниця магазину іграшок» (2017);
- «ВАЛЛ-І» (2008);
- «Болт та Бліп поспішають на допомогу» (2011);
- «Наступне покоління» (2018).
На сайті bi.ua ви знайдете різні варіанти, щоб задовольнити цікавість дітей: яскравих роботів, дивовижних трансформерів — такими дитячими іграшками хочеться ділитися та гратися з друзями! Нехай дитина пізнає світ і навчається в процесі захопливих ігор.

Автор статті: Олеся Богдан