В родині школярів час визначають не лише за календарним, а й за навчальним роком. Учні та їх батьки з нетерпінням чекають початку літніх канікул, щоб відпочити та завчасно підготуватися до наступного класу. Хоч шкільні ярмарки розпочинаються ближче до серпня, вже в червні варто скласти список покупок для школи. Якщо у ньому фігурує рюкзак — до пошуків варто переходити відразу.
Рюкзак — головний аксесуар школяра від першого до випускного класу. Для дитини це не просто сумка для перенесення книжок та зошитів — це також прикраса, елемент самовираження, тому вимоги до цієї речі високі. Враховуючи побажання батьків щодо міцності, надійності та зручності, вибір рюкзака стає зовсім непростим завданням. А отже не варто зволікати із покупкою.
В чому полягає правильний вибір дитячого рюкзака?
Головна порада, як правильно вибрати шкільний рюкзак, це врахувати побажання дитини та вимоги батьків. Рюкзак повинен подобатися дитині, щоб стимулювати її інтерес щодня вирушати до школи. Візуальну складову не варто ігнорувати, адже виробники пропонують розмаїття кольорових, однотонних та принтованих моделей для школярів різного віку.
До практичних критеріїв вибору рюкзака слід включити зручність та довговічність. Його розмір та конфігурація мають відповідати віку й зросту дитини. Оптимально, якщо рюкзак по висоті не виступає за рівень плечей та не спускається нижче талії, а його ширина не перевищує ширину спини. За таких умов навіть під високим навантаженням наплічник не зашкодить поставі.
Вибирати шкільний рюкзак можна серед таких різновидів:
- каркасні з ортопедичною м’якою спинкою — рівномірно розподіляють вагу між плечима та спиною, пом’якшують тиск на них;
- каркасні із жорсткою спинкою — діють за аналогією до попередніх, проте за відсутності м’яких подушок на задній панелі менше підходять для великого навантаження;
- ранці — дитячі портфелі з цупких матеріалів, що добре тримають форму;
- м’які з анатомічними спинками — підходять як для дітей 1 класу, так і тих, які ще ходять у садок. В них легко складати іграшки, змінний одяг і взуття;
- мішкоподібні — тонкі моделі з м’якої тканини на затяжках, часто використовуються для спортивної форми.
Якісний рюкзак прослужить не один навчальний рік, а також стане в пригоді у подорожі. Якщо дитині буде з ним зручно, то вона охоче збиратиметься до школи й упевнено почуватиметься на уроках, маючи під рукою необхідне приладдя.
Як вибрати рюкзак для першокласника: основні аспекти
Вибираючи шкільний рюкзак, особливо ранець для першокласника, варто зосередитись на таких параметрах:
- розмір — він має відповідати зросту та тілобудові дитини, щоб уміщувати все необхідно, при цьому не заважати вільному руху;
- вага — у середньому дитячий портфель важить до 1 кг, а загальне навантаження із вмістом не повинно перевищувати 3 кг;
- матеріал — практично вибирати моделі із зносостійкої цупкої тканини, просоченої вологозахисними речовинами, а також перевіряти шви та фурнітуру на міцність;
- зручність — найвищий комфорт забезпечують м’яка ортопедична спинка та широкі лямки, які знижують навантаження на спину; доречним доповненням є сітчаста підкладка на спинці для вентиляції;
- безпека — не зайвими на дитячому портфелі будуть світловідбивні елементи, нашивки чи брелоки, що зроблять дитину помітною для водіїв у темний час доби;
- дизайн — великий асортимент моделей містить вироби для дівчинки і хлопчика із яскравими візерунками, зображеннями тварин, улюблених мультиплікаційних та кіногероїв, а також портфелі для підлітків у стриманих кольорах і зі стильними принтами.
Вирушаючи за портфелем, варто заздалегідь розпитати дитину про її побажання. Це допоможе звузити коло пошуку та підібрати модель, що сподобається малечі, та не підведе протягом щонайменше одного навчального року.
Поради батькам по вибору наплічника для дитини: на які бренди звернути увагу
Не виключено, що купувати новий рюкзак доведеться щороку, адже смаки та потреби дитини швидкоплинні. Проте є корисні поради тим, хто вибирає шкільний наплічник, які спростять пошук.
Відштовхуйтесь від уподобань дитини, якими б дивними вони особисто вам не здавалися. Змусити користуватись річчю, яка не подобається — не вдасться. Врахуйте, що потреби першачка та старшокласника у шкільному портфелі абсолютно різні. Чим ближче до випуску, тим менша кількість підручників та їх вага, тому підлітку знадобиться компактніший, легший рюкзак, а наявність ортопедичної конструкції вже не буде обов’язковою.
Звертайте увагу на надійні бренди, якість продукції котрих підтверджена гарними відгуками користувачів:
Upixel. Оригінальні рюкзаки від китайської компанії Uanyi Living Products з можливістю щоденно змінювати дизайн за рахунок спеціальних панелей для кріплення деталей конструктора. В асортименті є моделі для найменших користувачів від 4 років, рюкзаки для підлітків і дорослих.
Kite Education. Колекція рюкзаків з ортопедичною конструкцією та яскравим унікальним дизайном.
Yes. Міцні портфелі напівкаркасного та каркасного типу з великою кількістю внутрішніх відділень та зовнішніх кишень, а головне — неймовірними принтами з популярними персонажами.
Bagland. Легкі наплічники з якісних матеріалів та з надійною фурнітурою, яку важко зламати, оздоблені фентезійними принтами та зображеннями домашніх улюбленців.
Seven. Серія портфелів для школярів різного віку зручної конструкції з практичними зовнішніми кишенями.
Cerda. Наплічники для дітей і підлітків стильного дизайну від маленьких до великих розмірів для різноманітних потреб.
KaracterMania. Оздоблення фірмових рюкзаків присвячене популярним кіногероям, персонажам комп’ютерних ігор, а їх якість відповідає найвибагливішим вимогам.
Остання, але не менш важлива рекомендація: краще виділіть час на пошуки рюкзака задовго до 1 вересня, щоб разом із дитиною отримати задоволення від шопінгу та придбати саме те, що хочеться.
Автор статті: Експерт Бі