Гра мафія
Фільтри
- 24
- 48
- 62
- 86
Знайдено 4 товара
Вас може зацікавити
«Мафія»: хто кого?
Цю настолку придумав студент факультету психології МГУ Дмитро Давидов у 1986 році. І та миттєво стала популярною — у неї грали в гуртожитках і коридорах університету. А потім кілька студентів поїхали за кордон у рамках міжнародного обміну, так забава і стала відома всьому світові.
Настільна гра «Мафія» — рольова детективна гра із психологічним елементом. Мешканці міста намагаються посадити мафіозі у в’язницю, а другі оголошують війну містянам і починають їх вбивати. Сьогодні є безліч варіантів, але популярні 3 із них:
- Класична.
- Київська.
- День і ніч.
Сюжет останньої Мафії настолки використовують для дитячих розваг. Розглянемо докладніше її правила. Ігровий процес розділений на дві частини — день і ніч. Ведучий на початку гри роздає карти персонажів кожному гравцеві так, щоби ніхто не знав, хто ким є. Це можуть бути мафіозі, мирні жителі, лікар, священик, кілер, дон, камікадзе, шериф тощо. Усі забувають своє ім’я й дістають номер із картою героя. Далі оголошується ніч, і місто засинає — усі заплющують очі.
Потім ведучий пропонує мафіозі познайомитися й запам’ятати одне одного, вони засинають. Після чого розплющують очі інші гравці по черзі, щоби ведучий дізнався про всіх з особливими статусами.
Далі оголошується день, і всі обговорюють, хто ж злочинці. З допомогою голосування одного героя відправляють за ґрати (він виходить із процесу). Гравці можуть голосувати як по черзі проти одного, так і всі разом проти кількох людей. Тут важливо намагатися захистити себе й не потрапити до в’язниці, адже якщо вас садять туди, то на цьому забава для вашого персонажа закінчена.
Потім настає ніч. Мафіозі прокидаються й з допомогою жестів визначають жертву, вбиваючи певного жителя. Водночас потрібно вказати пальцем на потерпілого, після чого заплющити очі. Потім прокидається шериф і перевіряє одного із гравців на злочинність. Ведучий мовчки пояснює йому статус гравця. Можна ще залучити лікаря, він має право вилікувати одного з персонажів. Якщо ж лікар вгадав жертву мафіозі, то учасник не помирає.
Удень уже можна дізнатися про те, хто ж був убитий вночі. Ведучий говорить нічні події, не розкриваючи ніяких секретів про персонажів. Гравець, що вибув, іде з-за столу геть, маючи право на останнє слово.
Гра Мафія триває для дітей до того часу, поки одна команда не виграла, прибравши всіх суперників. Ще під час процесу обговорення можна захищати себе, висловлювати свою думку про інших героїв, використовувати підступні маніпуляції, щоби вивести на чисту воду мафіозі.
Можна використовувати різні додатки з іншими персонажами, які можуть урізноманітнити дозвілля. Наприклад, роль камікадзе в разі вбивства може миттєво вбити іншого гравця й забрати його із собою із процесу. Або карта дона дає можливість учаснику вночі перевірити одного гравця чи він не шериф. Наступної ночі, якщо дон вгадав шерифа, останній дізнається про це, і ведучий вказує йому на одного з мафіозі. Проте обидва не мають видати себе або один одного, інакше вийдуть із-за столу геть.
Число гравців може варіюватися, але найоптимальнішим вважається кількість від 6-ти осіб. Для чесності деякі набори в комплект включають ще й маски, щоби персонажі не могли розплющити випадково очі та побачити заборонену інформацію.
Таке настільне дозвілля в колі друзів або сім’ї сприяє розвитку стратегічного мислення, інтуїції, вміння грати в команді, комунікативних здібностей і спостережливості дитини. Мафію можна купити за вигідною ціною в інтернет-магазині bi.ua. Вас приємно здивують знижки й доставка в будь-який населений пункт України.