example-top-banner

Кубик Рубика для дітей

Фільтри

Ціна

до

Категорія

Вік

Стать

Категорія розвитку

У 1974 році 30-річний Єрно Рубік (Erno Rubik) працював на факультеті дизайну інтер’єру (Department of Interior Design) Будапештської Академії прикладних мистецтв і ремесел (Academy of Applied Arts and Crafts), викладав угорським студентам промисловий дизайн і архітектуру, а також захоплювався геометрією і тривимірним предметним моделюванням.

Як це зазвичай і буває з видатними винаходами, проект кубика виношувався не один рік. І спочатку іграшка являла собою набір з 27 дерев'яних кубиків з різнобарвними гранями (тобто всього 27х6=156 кольорових граней). Надалі довелося відкинути все зайве — у своєму першому кубику Рубік залишив усього 54 зовнішні грані.

У 1975 році Рубік отримав угорський патент на свій винахід. Проте випуск першої промислової партії кубиків відбувся лише наприкінці 1977. Першим виробником кубика був невеликий будапештський кооператив, який випустив кубик як новорічну іграшку під Різдво 1978 року. Це був добре зроблений варіант під назвою «Чарівний Кубик» (Buvuos Kocka) в яскравій упаковці, одиничні екземпляри якого з'явилися і в СРСР.

Незабаром іграшкою зацікавився Тібор Лакзі (Tibor Laczi) — німецький комп'ютерний підприємець угорського походження, який абсолютно випадково побачив кубик Рубіка під час чергової ділової поїздки в Угорщину, прийшов в захоплення і зайнявся її просуванням разом з Томом Кремером — успішним винахідником ігор і засновником компанії Seven Towns Ltd.

Справжня «кубічна» навала почалася в 1980 році, коли в результаті спільних зусиль Тома Кремера і Тібора Лакзі ліцензію на виробництво кубика Рубіка купила компанія Ideal Toy Corporation. Саме вона дала головоломці ім'я Rubik's Cube і розмістила замовлення на виробництво 1 мільйона штук, після чого почала рекламувати і продавати цю іграшку в усьому світі.

У ті часи кубик крутили всі. Самозабутньо, відчужено, прямо в метро, трамваї, в конструкторських бюро, санаторіях, в будинках відпочинку, в ліжку. Кубик став кращим подарунком, який можна було дарувати у всіх випадках життя: на день народження, весілля, новосілля, Новий рік.

У 1982 році в Будапешті пройшов перший чемпіонат світу по збиранню кубика Рубика. У ньому взяли участь представники 19 країн — переможці в національних чемпіонатах. Для вирішення пропонувалися три завдання. Від учасників змагання потрібно було зібрати кубик не більше ніж за 60 секунд. Кращий час складання — 22,95 секунди — показав 16-річний студент з Лос-Анджелеса Мінх Тхай. Світовий рекорд збірки 2008 встановив 18-річний Ерік Аккерсдік з Нідерландів. Він зібрав кубик за 7,08 секунд! Відчуваєте різницю?

Незабаром фабрики з виготовлення кубиків відкрилися в Гонконзі, Тайвані, Коста-Ріці та Бразилії, адже пристрасть до іграшки не мала мовних, соціальних та вікових меж. В авангарді всесвітнього руху йшла молодь, школярі та студенти. Складність збірки викликала потік спеціальних видань з проблеми: було випущено більше 60 книг про кубик Рубіка.

Уже в 1980 році кубик отримав угорський національний приз за кращий винахід і виграв конкурс на кращу іграшку в США, Великобританії, Франції та Німеччини. У 1981 році кубик потрапив в експозицію Нью-Йоркського музею сучасного мистецтва.

Після недовгої відсутності, в 90-ті роки кубик знайшов друге дихання — з появою персональних комп'ютерів з'явився і віртуальний кубик Рубіка для Windows. У кубик стало можливо пограти і на комп'ютері.

З моменту появи кубика Рубіка в 1980 році, було продано більше 300 мільйонів екземплярів. Продажі цієї головоломки в 2006 році склали 5 мільйонів штук, в 2007 році — 9 мільйонів, в 2008 — близько 12 мільйонів екземплярів. Популярність кубика Рубіка не зменшується!

Що стосується винахідника кубика, то він у неповні 40 років став мільйонером, найбагатшим жителем Угорщини і людиною-легендою. Об'їздивши весь світ, Єрно Рубік досить швидко втомився від публічної уваги і пішов у тінь, щоб спокійно займатися своїми експериментами і винаходами в заснованій ним Rubik's Studio.

Розгорнути
Кубик Рубика
(1 -24 из 1)
Ще -3 товари

Iншi бренди

Тільки сертифіковані іграшки

Яскрава
подарункова упаковка

Безкоштовна доставка
для всіх замовлень