example-top-banner
0 (800) - 30 - 11 - 30

(800) - 30 - 11 - 30

(044) - 377 - 71 - 33

Магазин іграшок Статті та огляди 90-та річниця Fisher-Price: історія життя іграшок

Статті та відео-огляди


Статті 17 Вересень 6953

90-та річниця Fisher-Price: історія життя іграшок

Мабуть, Ви раніше ніколи не чули про містечко Східна Аврора, що у штаті Нью-Йорк, США? Проте, саме тут знаходиться компанія, яка подарувала світу одні з найвідоміших іграшок минулого століття — містера-качку, веселий телефон та каталку-попкорн. У 2020 році бренду Fisher-Price виповнюється 90 років, проте він не зупиняється на досягнутому й продовжує вигадувати нові шляхи захоплення дітей у грі, адже єдиний спосіб зробити приголомшливі речі для малюків — це поставити себе на їх місце та відчути себе дітьми.

З чого усе починалось?

Колись давно, ще у 1930 році, досвідчений виробник іграшок Герман Фішер мріяв удосконалити та виготовити кращі у світі забавки, які б «розвивали уяву, робили щось нове, дивовижне та веселе». У цей час Ірвінг Прайс, мер маленького містечка Східна Аврора, перебував у пошуках інвестиційних можливостей задля забезпечення фінансового добробуту своєї громади, яка переживала у той час найбільшу економічну кризу XX століття — Велику депресію. На щастя, ці два мрійники знайшли один одного та втілили свої ідеї у життя — об’єднавшись з господинею іграшкового магазину Хелен Шелл, вони заснували невелику компанію, яка згодом стала невіддільною частиною дитинства для мільйонів дітей по всьому світу.

Перші іграшки

Перша серія іграшок Fisher-Price вийшла у 1931 році під назвою «16 Надій» і фокусувалася на позитиві, який був дуже важливим у ті фінансово нестабільні часи. До неї входило 16 іграшок, серед яких були інноваційні Місіс та Містер Качки — яскраві кольорові дерев'яні забавки, які відкривали дзьоби та крякали під час руху. Ця оригінальна серія розмальованих дерев'яних іграшок отримала неймовірний успіх на спеціалізованій виставці у Нью-Йорку, тож незабаром продукція Fisher-Price стала популярною у всіх дитячих магазинах міста. До речі, в іграшок на мотузці була одна спільна риса, яка пізніше стала головною особливістю товарів компанії — іграшки повинні бути не лише цікавими, а й розвивальними, інноваційними, якісними, надійними та безпечними. А ще — доступними! Цих принципів компанія дотримується і зараз.


Перші іграшки Fisher-Price виробляли з орегонської сосни, яка була дуже стійкою до відколів і тріщин, з використанням важких металевих деталей. Уся продукція покривалась нетоксичними фарбами, полірувалась, а завдяки використанню якісної сировини, забавки були неймовірно міцними та довговічними. Дизайн перших іграшок на основі персонажів із дитячих книг розробляла Маргарет Еван Прайс — відомий автор та ілюстратор літератури для дітей, дружина Ірвінга Прайса та перший артдиректор компанії.

У 1938 році компанія Fisher-Price «підірвала» ринок сенсаційною іграшкою — дерев'яним песиком Снупі з рухомими лапами та хвостом. Ця забавка стала безумовним світовим хітом, адже пропонувала нову для того часу ігрову цінність.

Іграшки 1950-х та перший пластик

Після завершення Другої світової війни люди почали повертатися додому, почався житловий бум, через що деревина стала ще дефіцитнішою, що ускладнювало виробництво іграшок. Саме тому на початку 50-х років компанія Fisher-Price оновила обладнання та була однією з перших, хто перейшов на новий виробничий матеріал — ацетатний пластик. Вперше цей матеріал класу «преміум» був використаний у виробництві крил дерев'яної бджілки Базз. Спершу компанія була досить обережною з ним, проте згодом скористалася його перевагами повною мірою, випустивши у 1957 році відомі на весь світ іграшки: каталку-попкорн, ксилофон та конструктор Snap-Lock Beads. Згодом в асортименті бренду налічувалось більш ніж 40 пластикових моделей іграшок, які були яскравішими та довговічнішими, ніж їх попередні аналоги.

Ігрова лабораторія

Процедуру тестування іграшок започаткував Герман Фішер задовго до того, як американський уряд ввів це правило. Оскільки Герм, як його інколи називали, був досить високого зросту, а його стіл — вищим за класичні, він просто кидав іграшки з висоти свого робочого місця, тестуючи їх на міцність. Також він давав іграшки місцевим сім'ям з дітьми для тестування вдома. Через декілька тижнів вони поверталися з відгуками, які були втілені в кінцевому дизайні.

На створення Ігрової лабораторії Германа Фішера надихнула його мама, яка працювала вихователем у дитячому садку. Герман зацікавився її роботою та зрозумів, що найкраще, коли іграшки тестують ті, для кого вони виробляються — діти. Спочатку продукцію тестували у спеціальній кімнаті — за грою місцевих дітлахів спостерігали через вікно. Згодом офіс компанії розділили на дві частини — робочу половину та місце тестувань для малюків.

У 1961 році було засновану легендарну Play Lab (Ігрову лабораторію) — перший в галузі науково-дослідний центр для аналізу та тестування іграшок при безпосередній участі дітей. На сьогодні Fisher-Price продовжує розвивати систему випробовування кожної іграшки перед її відправленням на полиці магазинів. Так, щороку близько 1850 батьків та 2800 дітей тестують продукцію Fisher-Price на території фабрики, а ще 8000 беруть участь у різноманітних програмах, націлених на удосконалення забавок.

Виробництво та тестування іграшок

У компанії Fisher-Price завжди було безліч ідей. Щороку її дизайнери створюють близько 2000 нових концептів та інженерних рішень, проте реалізується менш ніж 100 з них. На виробництво однієї іграшки витрачається близько 1,5 року. У цей час провідні інженери, дизайнери, педіатри та психологи систематично проводять тестування різноманітних зразків та власних концептуальних розробок іграшок у науковому інституті.

Перш ніж випускатися серійно та у великих масштабах, кожна іграшка проходить 15 тестів на якість матеріалів та витривалість. Так, забавка з колесами має проїхати 150 км імітованої дороги, еластичні та пружинні матеріали стискаються спеціальною машиною 10 000 разів. Окрім того, в Ігровій лабораторії усі іграшки проходять найжорсткіший тест дітьми, адже там їх кидають, намагаються викрутити деталі, тощо.

Світові бестселлери

За перші десять років існування компанії Fisher-Price було створено багато інноваційних іграшок й запущено популярну на весь світ серію Little People — колекційні фігурки маленьких чоловічків, яких було продано понад 2 мільярди за останні 60 років!

У 1961 році компанія випустила ще один світовий хіт — іграшку-каталку «Веселий телефон». Всередині забавки був динамік, а її очі кліпали в різні боки під час руху. Це був перший телефон, який приніс радість гри понад 27 мільйонам дітей, і єдиний, який виробляється й сьогодні.

У 1962 році була представлена легендарна пірамідка Fisher-Price. Хитаючись зі сторони в сторону, вона була зроблена з яскравих різнокольорових пластикових кілець й навчала дітлахів розмірам, кольорам та послідовності. Ця іграшка продовжує бути бестселером бренду вже 58 років та подарувала радість 52 мільйонам дітей по всьому світу! У 2021 році пірамідка Fisher-Price виготовлятиметься із цукрової тростини та підлягатиме 100% переробленню в рамках переходу компанії на виробництво екологічних товарів, що повністю переробляються.

У 1970-х роках компанія Fisher-Price представила нову лінійку з 14 іграшок, які були розроблені спеціально для немовлят: музичний мобіль Music Box, розвивальний центр та розумне яблучко. Тоді ж світу було представлено інноваційний фонограф — хіт року та найкращий дитячий фонограф на світовому ринку.

У 80-х роках компанія продовжила розвиватись у галузі індустрії й представила світу нові електронні іграшки для дітей: музичну скриньку та музичний програвач, які перенесли гру на новий рівень. У 1984 році Fisher-Price представив нову серію високих дитячих стільців, гойдалок, дитячих ванн та горщиків, перетворившись тим самим з простої іграшкової компанії на світового лідера товарів для малюків.

У 1993 році Fisher-Price став власністю американської компанії Mattel (Маттел), до портфеля якої входили всесвітньовідомі бренди, такі як Barbie та Hot Wheels. Це сприяло зростанню попиту на продукцію Fisher-Price на світовому ринку, завдяки численним філіалам Mattel (Маттел) в Європі, Азії та Латинській Америці.

На початку 2000-х попит на дитячі іграшки збільшився. У цей час Fisher-Price представив світу перші стрибунці для малюків, килимок-ігровий центр «Піаніно», нову серію іграшок «Посміхайся та навчайся», перші конструктори Mega Bloks, а також ігрові набори й паровозики «Томас і друзі».

У 2014 році іграшки серії «Посміхайся та навчайся» перейшли на новий рівень, адже було запроваджено унікальну технологію Smart Stages, що нині дозволяє батькам обирати різні рівні гри, відповідно до віку дитини. Кожному рівню (усього 3) відповідають різноманітні пісні, звуки та фрази. Найпопулярнішою іграшкою в лінійці залишається Розумне цуценя, яке за 16 років існування стало найкращим другом дітлахів із більш ніж 130 країн світу. У 2015 році Fisher-Price представив світу футуристичного робота БіБо, який вміє не лише записувати будь-які фрази та перетворювати їх на пісні, а й навчає дошкільнят літерам, кольорам та лічбі через гру.

Fisher-Price сьогодні

З 1930 року компанія Fisher-Price створила більш ніж 5000 різних іграшок. У 2020 році бренд представив нову серію «розумних» іграшок Linkimals, які синхронізуються та спілкуються між собою, коли знаходяться поряд. Іграшки спонукають дитину рухатись та навчатись разом із захопливими вогниками, музикою, піснями та веселими танцями.

Давайте будемо дітьми!

Fisher-Price вже майже 90 років створює захопливий світ пригод для малюків та користується безмежною любов'ю покупців за якість та надійність, інноваційність та яскраві кольори, а також міцність конструкцій та цікавий дизайн. Сьогодні Fisher-Price має 99% впізнаваності й продається в 150 країнах світу.

Цей бренд як ніхто інший знає ціну мріям, незабутнім емоціям, часу і головне — дитинству. Згадаймо, як це бути маленькими. Коли будь-яка річ може стати улюбленою іграшкою, і все, що потрібно, — це лишень трохи уяви. Повернімося разом у забуте дитинство! Опустімося на підлогу, погляньмо на світ очима дітей з оптимізмом та гумором! Витрачаймо врешті-решт менше часу на дорослішання і трохи більше часу на комунікацію з дітьми. А у закріпленні емоційного зв'язку з малюками неодмінно допоможуть іграшки, завдяки яким так легко побудувати теплі, близькі стосунки з дітьми, а також розважитись та відкрити радість гри.

Автор статті: Олена Алова

close

Увага! Щоб залишити відгук вам необхідно заповнити особисті дані

preloader
close
-32%

Товар зараз зі знижкою

close
NEW
Новинка

Купуйте новинки першими!

close
Подарунок!

Товар зараз акційний, до нього додається подарунок

close
Ваша ціна

Ціна товару зі знижкою за картою лояльності

close
Відео

В картці товару є відеоролик

close
Оплата частинами

Можна оплатити частинами через Приватбанк

close
Ексклюзивний товар

Товар представлений виключно в мережі Бі

close
Лідер продажів

Товар популярний серед покупців

close
ECO

Товар виготовлено з екологічних або вторинних матеріалів

close
Підтримка

Товар можна оплатити карткою «єПідтримка».

close
M
Модерація

Відгук стане доступний іншим користувачам після перевірки

close
icon
Уцінка

Іграшки гарної якості, які втратили свій товарний вигляд

close
icon
Trade in

Іграшки, які були в використанні і продаються повторно

close

Авторизуйтесь

heart

У Вас немає списків бажань

Якщо у вас є списки бажань,
авторизуйтеся

close

Замовити дзвінок

Вкажіть свій номер телефону
і ми звяжемося з вами
протягом 10 хвилин

{{error}}

{{error}}

close

Ваша заявка прийнята

Дякую, !
Ви замовили дзвінок на номер .
Ми зателефонуємо вам у найближчі 20 хвилин.

close

Увага!

Введіть свою адресу ел. пошти і ми тобі повідомимо, коли товар буде в наявності

Ви вже підписані на цю розсилку

Дякую!

Інформація про наявність товару прийде на вашу ел. пошту

{{email}}

Щось пішло не так ... Спробуйте пізніше

Посилання можна cкопіювати

Ваш кошик порожній

Додайте товари, які хочете придбати, та перейдіть до оформлення замовлення

У вас ще немає списків бажань

Додавайте бажані товари та створюйте тематичні списки, щоб ділитися ними з друзями та відстежувати знижки.

Щоб переглянути уже створені списки бажань — авторизуйтеся на сайті.

Виберіть магазини

  • Списком
  • Карта