Статті

25.02.2019

1540

Розвиваючі заняття для дітей до 3 років

З раннього дитинства дитина проявляє творчі здібності: то шпалери розмалює, то манною кашею стіл прикрасить, то гречку майстерно розкидає по підлозі. І поки мама намагається відтерти дитячий креатив зі столу і зібрати гречку, маленький крутько дістає улюблену мамину помаду і малює на дивані сердечка. Знайомо? Тоді вам просто необхідні розвиваючі заняття для дітей.

Развивашки для дитини до 3 років

Дайте дитині олівець, і вона розмалює півкімнати, дайте фарби — і ви дізнаєтеся, що, якщо змішати всі кольори разом, вийде чорний квадрат. Розвиваючі заняття для дітей з 1 до 3-х потрібні для:

 • розвитку дитячої уваги;
 • базового досвіду;
 • фізичної підготовки;
 • емоційного і сенсорного розвитку;
 • поліпшення пам'яті і зосередженості;
 • психічної підготовки.

Як би батькам не хотілося, щоб їхнє маля дізнавалося кожен день все більше нового, в цій справі важливо не перестаратися. Утримувати увагу довше 15-20 хвилин немає сенсу, оскільки малюк швидко втомлюється і втрачає інтерес.

розвиваючі заняття для дітей

Дитині важливо, щоб заняття проходили в ігровій формі, формували необхідні для життя вміння і навички, розвивали моторику і фантазію, залученість в процес і посидючість. Розвиваючі заняття бувають кількох видів:

 • ігри на дрібну моторику;
 • ігри на логіку та мислення;
 • ігри на розвиток мови.

Ігри на логіку та мислення

В ігровій формі легко навчити дитину рахувати. Але не варто це робити навмисно. Наприклад, йдете на вулицю гуляти з малюком — порахуйте сходинки, а в парку — листочки, на даху — голубів.

 • З року малюк вже використовує логічні навички, щоб зібрати пірамідку або правильно розставити предмети в рамку-вкладиш.
 • У два може будувати з кубиків будиночки і вежі, а також виконувати більш складні дії: збирати пазли і конструктор.
 • З трьох років слід давати складні завдання і розбивати на більш прості. Чудово підійдуть для цього Головоломки для найменших.

Ігри на розвиток мови

У 2-3 роки малюк починає описувати світ першими словами. Завдання батьків — максимально розширити словниковий запас дитини, щоб вона могла чіткіше висловлювати думки. Для початку можна проводити дихальні вправи: дути на пір'їнку, задувати свічки і найулюбленіше — надувати Мильні бульбашки. Згодом ускладнювати вправи: повторювати склади, імітувати звуки тварин. Потім вчити невеликі віршики та лічилки.

Ігри на дрібну моторику: розвиваючі заняття з наборами Scentos

Формула успіху американської компанії Scentos в тому, що вони розробили для дитячої творчості красиві та ароматні набори канцелярії. Діти в захваті від того, що олівець пахне ківі, а фломастер — мандаринкою!

набір для малювання Scentos

Малювання може бути ще більш яскравим і ароматним, якщо у вас є набір для малювання Scentos. Зручно купувати саме наборами, оскільки там вже є все необхідне: від 20 до 56 предметів різних маркерів, фломастерів, олівців, тіста, а також розмальовок та наклейок. А вартість також радує — від 365 грн.

Моєму синові Матвію сподобалася різноманітність набору Scentos. Спочатку він малював олівцями, потім ручками, а коли набридло, в хід пішли фломастери і розмальовки. І як бонус — оригінальні наклейки для прикрашання. Приємно, що за невеликі для сімейного бюджету гроші, можна купити дійсно все необхідне для дитячої творчості.

Набір ароматних маркерів Scentos

Нудна канцелярія вже давно в минулому, на арену виходять фломастери-посміхайлики та окаті маркери! Якщо хочете, щоб будні заграли новими барвами, то вам потрібні набори ароматних маркерів Scentos. Адже це вибухова феєрія запахів! А на додачу ще й смішні мордочки з величезними очима.

Лайфхак для батьків: за допомогою кумедної канцелярії можна вивчити емоції. Наприклад, мій дворічний син не тільки вміє правильно їх розпізнавати, а й намагається повторити. Іноді виходить дуже смішно.

Ігри на розвиток дрібної моторики

Дитячі набори для творчості Scentos допоможуть не лише розвеселити малюка зовнішнім виглядом і приємним запахом, а й проявити фантазію і допомогти в розвитку дрібної моторик.

 • За допомогою тіста можна створювати фігурки улюблених героїв, учити кольори і форми.
 • Маркерами, фарбами та фломастерами намалювати свою мрію, а заодно потренувати дрібну моторику.

Розвиваючі заняття з наборами Scentos ніколи не будуть сумними.

дитячі набори для творчості Scentos

Матвію дуже сподобався ароматний лизун. Як тільки я відверталася, він відразу ж намагався його лизнути. Звичайно, він так апетитно пахне кавунчиком, що неможливо встояти навіть дорослому! Тому не варто давати лизун дитині до 3 років без нагляду, адже у нього надто їстівний запах.

Уміння логічно мислити і розвивати дрібну моторику можна з кінетичним піском. Пересипати з однієї ємності в іншу, завантажувати машинки, ліпити пасочки і варити мамі кашу — все це можна зробити за допомогою піску!

P.S:

Для дитячої уяви немає меж. Все, що є під рукою, перетворюється у цікаву гру в будь-якому віці. Манка, макарони і рис підійдуть для творчих виробів. Ними можна прикрашати малюнки або використовувати як «будівельний» матеріал. Із вати легко зробити сніг, а з ватних дисків — основу для сніговика.

Завдання батьків — не забувати і про фізичний розвиток. Адже те, що успішний розумовий розвиток безпосередньо залежить від фізичного, — науковий факт.

Тому проводьте активно час, більше гуляйте, танцюйте, стрибайте, слухайте музику та імпровізуйте!

Автор статьи


Автор - Имамова Олеся