Огляди

27.05.2019

847

Сучасні технології та реальні іграшки: в чому зв'язок?

На 6-річчя дідусь подарував Дані стартовий набір «Студія Стікбот». А в бабусі син випросив у подарунок телефон. Дуже хотілося йому стати блогером і записувати ролики для каналу на YouTube.

Перші кроки майбутнього блогера: фігурки Stikbot для створення анімації

Згадалися шкільні роки і малюнки на полях зошита. Знаєте, коли малюєш чоловічка в різноманітних положеннях, а потім швидко перегортаєш сторінки - створюється ефект його «руху». Зараз інший час - епоха комп'ютерної графіки, робототехніки, дронів тощо. Діти, побачивши дискету, жартують, що батьки роздрукували на 3D-принтері іконку «Зберегти».

Ми стали розбиратися, як же знімати мультфільм зі Стікботами. Разом з сином подивилися огляди на YouTube і підготували робоче місце для зйомки першого кіно. У комплекті набору «Студія» знайдете штатив для телефону, фон і пара фігурок Stikbot для створення анімації. Спочатку Даня розставляв фігурки і створював фото, просто змінюючи положення Стікбота. Даня інтуїтивно розібрався з можливістю вибору фону. Після цього процес став набагато цікавіше. Чоловічок отримав власний будинок, познайомився з піратами, почав робити зарядку вранці в парку і навіть побував в космосі.

Етапи створення першого анімаційного шедевра

Проби пера пройдені успішно, і син розпочав запис серйозного відео.

  1. Встановлюємо на пристрій додаток Stikbot з Google Play або AppStore, якщо досі цього не зробили.
  2. Придумуємо сюжет для мультфільму. У Дані народилася історія про Стікбота і його улюбленця Стіккотика.
  3. Розставляємо Стікбот, натискаємо кнопку «Створити відео» і вибираємо фон: зроблений власноруч; з набору чи з бібліотеки програми. Мій початківець блогер модернізував готовий фон із деревами, приклеївши декілька вирізаних із кольорового картону.
  4. Далі фотографуємо персонажів і потроху міняємо їх положення. Допомагає в додатку наявність напівпрозорих силуетів із попереднього кадру. Дитина бачить, наскільки змінилося положення фігурки після маніпуляцій. Необхідно зробити 12 кадрів для 1 секунди мультфільму. Запис три-секундного відео прекрасно розвиває концентрацію уваги, посидючість.
  5. Озвучка мультфільму — це завершальна стадія процесу. Мелодії різних жанрів ми використовували з колекції «Stikbot Studio». Також є можливість записати свої повідомлення, і герої будуть розмовляти голосом дитини.

Дитяча іграшка Стікбот і розвиток дитини

В альтернативній школі, де вчиться син, є і садок. Даня попросив взяти Стікбот в школу знімати мультики на перервах з однокласниками, і я дозволила. Виробник Zing вказує рекомендований вік іграшки: для дітей від 4 років. Мені було цікаво, чи підійде іграшка для дошкільнят. Стікботів діти сприйняли із захопленням. Чоловічки дуже рухливі, їх ліпили до різних поверхонь і придумували фантастичні сюжети з різнокольоровими героями. Розвиток дрібної моторики, креативного мислення, мовлення - це лише мала частина користі для дітей від гри з Стікбот.

Враховуючи власний досвід, рекомендую відразу купити «Стікбот Велику анімаційну студію». Сцена в цьому наборі зеленого і синього кольору, що дає можливість замінити задній фон в кадрі з бібліотеки програми. А також є платформи, завдяки яким у фігурок буде ширше спектр положень.

Дитяча іграшка Стікбот допомагає дитині спробувати себе в ролі мультиплікатора, сценариста, режисера і розвиватися в цьому напрямку. Таким чином батьки беруть участь у виборі майбутньої професії для свого малюка. Представляю вам першу анімацію Дані, він буде радий вашій підтримці.